Klaipėdoje pradėjo veikti ukrainiečių registracijos centras

Klaipėdoje pradėjo veikti ukrainiečių registracijos centras
AA

Klaipėdoje atidarytas ketvirtasis šalyje pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, įsikūręs Klaipėdos futbolo sporto mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 16A). Į Klaipėdą atvykusių ukrainiečių prašoma nuo šiol registruotis ne Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o naujame registracijos centre.

karo pabėgelių centras klaipėda

Nuo vasario 24 d. Lietuvoje užregistruoti 12 039 karo pabėgėliai iš Ukrainos, iš jų 994 – Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje.

Pabėgėlių registracijos centre bus teikiamos visos karo pabėgėliams iš Ukrainos reikalingos paslaugos ir  pagalba.

Čia jiems padės Raudonojo Kryžiaus, „Maisto banko“, Vaikų teisių tarnybos ir kitų institucijų atstovai.

Ukrainiečiai Klaipėdos registracijos centre bus registruojami kasdien, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas, nuo 8 iki 22 valandos. Numatyta, kad, esant poreikiui, pavyzdžiui, jei atvyks naktį, pabėgėliai iš Ukrainos čia galės ir pernakvoti.

Registracijos centruose galima apsistoti iki 72 valandų. Iš čia ukrainiečiai vyks į naujus laikinus namus, kuriuos jiems suteikia Lietuvos žmonės per „Stiprūs kartu“ platformą arba - į savivaldybių siūlomas patalpas.

Centro veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, reikalingu aprūpinimu rūpinasi Klaipėdos miesto savivaldybė.

Čia dviem pamainomis dirbs apie 40 Migracijos departamento specialistų. Klaipėdos registracijos centro koordinatoriumi paskirtas Kretingos policijos Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Migracijos departamentas prašo ukrainiečius lydinčių lietuvių pagalbos – siekiant sutrumpinti registracijos procedūrą (iki 15 minučių asmeniui) prašoma padėti ukrainiečiams užpildyti prašymus išduoti leidimus gyventi internetu: https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/informacija-ukrainos-pilieciams-1/migracijos-paslaugos.

Registracijai ukrainiečiai turi atvykti asmeniškai, kartu su vaikais, su savimi turėti tapatybės dokumentus, jeigu tokių neturi – kitus dokumentus, leidžiančius patvirtinti tapatybę (vaiko gimimo liudijimą, pensininko pažymėjimą ar pan.).

Lietuvoje ukrainiečių registracijos centrai jau veikia Alytuje, Marijampolėje ir Vilniuje, jau rytoj tokie centrai atvers duris ir Kaune bei Šiauliuose, taip pat planuojama daugiau registracijos centrų Vilniuje.

Laikinuose ukrainiečių registracijos centruose vykdomos migracijos procedūros, čia taip pat veikia vaikų kampelis, teikiamos maitinimo, medicininės, psichologinės pagalbos paslaugos. Centrų veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, o reikiamomis darbo priemonėmis, baldais ir technika, ryšiu, transportu aprūpina savivaldybės.

Registracijos centruose galima apsistoti iki 72 val. Iš čia ukrainiečiai vyksta į naujus laikinus namus, kuriuos jiems suteikia geros valios Lietuvos žmonės per „Stiprūs kartu“ platformą arba į savivaldybių siūlomas patalpas. Savivaldybių ar valstybės įstaigų įrengtose patalpose jau apgyvendinti 165 asmenys. Pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ pasiūlytuose gyventojų būstuose įsikūrė 2590 ukrainiečiai.

Reklama Ikona, uždaryti