Klaipėdoje pėsčiųjų ir dviratininkų patogumui – atnaujinti takai

Klaipėdoje pėsčiųjų ir dviratininkų patogumui – atnaujinti takai
AA

Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji infrastruktūra – baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Suremontuoto šaligatvio ruožas yra reprezentacinėje miesto vietoje, kultūros paveldo teritorijoje, prie vienos pagrindinių uostamiesčio gatvių – Taikos prospekto rytinėje pusėje.

„Atlikus praėjusiais metais pradėtus šaligatvio remonto darbus, įrengti atskiri, platesni takai pėstiesiems ir dviratininkams. Vadinasi, dviračiais ir kitomis draugiškomis aplinkai priemonėmis prie jūros važiuoti ir atgal grįžti miestiečiai galės patogiau. Kartu šis projektas prisideda prie darnaus judumo idėjos populiarinimo“, – sakė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Darbų metu įrengtas 2,5 m pločio (vietomis – platesnis) pėsčiųjų takas ir atskiras 3,5 m (siaurose vietose – 2,5 m) pločio dviračių takas. Visame šaligatvio, kuris anksčiau nebuvo pritaikytas žmonių su negalia reikmėms, ruože įrengta neregių ir silpnaregių vedimo sistema. Atskirose atkarpose įrengtos apsauginės tvorelės, ties stotelėmis įrengti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės. Taip pat papildomai suremontuota asfalto danga nuovažose ir ties perėjomis, įrengti kelio ženklai, atliktas horizontalusis kelio ženklinimas.

Iš viso suremontuota apie 2 000 kv. m šaligatvių ir 1 800 kv. m dviračių tako.

Sutarties kaina – 462,4 tūkst. eurų. Praėjusių metų rugsėjį pradėti darbai buvo finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos bei miesto biudžeto lėšų.

Kitu lygiagrečiai įvykdytu projektu buvo atnaujinta dalis apšvietimo atramų.

„Apžiūrėdami atliktus darbus pastebėjome, kad reikia padaryti daugiau smulkių darbų, kad miestas atrodytų gražiau. Kaip jau ne kartą sakiau, senamiesčio zona yra prioritetinė“, – sakė meras A. Vaitkus, šiandien apžiūrėjęs atliktus darbus.