Klaipėdoje – nauja infrastruktūra laivams į vandenį nuleisti

Klaipėdoje – nauja infrastruktūra laivams į vandenį nuleisti
AA

Klaipėda, turinti tiesioginį priėjimą prie jūros, Kuršių marių ir per miestą tekančios Danės upės, ilgą laiką neturėjo slipų – šiuolaikiškų laivų nuleidimo prieplaukų. Iki kitų metų vasaros viena laivų nuleidimo prieplauka bus įrengta šalia Danės upės buvusiame neoficialiame paplūdimyje Liepų gatvės pašonėje, šalia Liepų g. tilto. Tiesa, šis slipas galėjo būti jau įrengtas, tačiau projektą prieš pat darbų pradžią teko koreguoti ir užsakyti papildomus darbus.

laivai

„Susidūrėme su situacija, kai rangovams atvykus į vietą vykdyti darbų paaiškėjo, kad pats projektas parengtas taip, kad kai kurių tipų laivų nebūtų galima nuleisti į vandenį. Todėl darbai laikinai buvo sustabdyti , o projektas – pakoreguotas. Ar reikalingas slipas, jei juo galės naudotis tik dalis laivų savininkų? Taip pat turėjome užtikrinti, kad slipo betoninės dalys „įsikibs“ į upės krantą, kad jo ilgainiui nenuneš potvynio vanduo. Pirminis projektas buvo patobulintas pasitelkus patyrusius projektuotojus. Taip, tai kainuoja laiką, bet perspektyvoje sutaupys daug miesto biudžeto, vadinasi, - visų mūsų, pinigų“, - sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Didžiausias dėmesys skirtas sustiprinti ir prailginti atraminę sienelę, numatant, kad jai įrengti upės vagoje turi būti naudojami gelžbetoniniai poliai. Šie darbai jau yra atlikti.

Vietoje, kur jau yra įrengta betoninė prieplaukos laivams dalis, pagal projektą bus suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, įrengiant apie dešimt parkavimo vietų automobiliams su priekabomis, privažiavimo kelias, vandens kolonėlė, lauko pavėsinė, vaizdo kameros, du tualetai, taip pat dviračių ir pėsčiųjų takų jungtys.

„Nuo sovietmečio Klaipėdoje nebuvo valtims nuleisti skirtos tinkamos vietos prie Danės upės ir prie jūros, išskyrus tas, kurias savo poreikiams įsirengė patys žvejai. Šito akcento miestui, kurio vandenyse vasarą vos telpa įvairūs laivai ir laiveliai, labai trūko. Dėl to laivų savininkų akys neretai krypdavo į laivybai patogesnius vandens telkinius atokiau nuo Klaipėdos. Tačiau skubame ištaisyti šį trūkumą, tikėdamiesi, kad ir žvejai, ir kiti vandens transporto priemonių savininkai jau kitąmet turės galimybę išbandyti naują infrastruktūrą laivų nuleidimui. Juolab, kad po projekto korektūros, naujas slipas tarnaus ilgiau“, - sakė meras A. Vaitkus.

Įvažiuojamojo kelio, automobilių stovėjimo aikštelės ir Danės upės kranto tvirtinimo šalia Liepų g. tilto, rengiant laivų nuleidimo vietą (slipą) kapitalinio remonto rangos darbų vertė – per 630 tūkst. Eur.

Dar viena laivų nuleidimo/ištraukimo prieplauka jau yra pastatyta Giruliuose, ant jūros kranto. Pagal prieš metus, 2022 m. spalį, pasirašytą rangos darbų sutartį su UAB „Gerbūvio sprendimų centras“ buvo atliktas privažiuojamojo miško kelio remontas, įrengta žvejybos produktų iškrovimo aikštelė, nutiestas privažiavimas gelžbetoninėmis plokštėmis per kopas iki aikštelės, esančios šalia jūros, įrengtas slipas. Ties šlaitais ir aplink aikštelę, siekiant sumažinti smėlio pustymo poveikį, įrengti gabionai – konstrukcijos, pagamintos iš suvirintų vielos tinklų ir užpildytos akmenimis. Aikštelės kampuose sumontuoti šviestuvai su saulės baterijomis.

Projektas įgyvendintas pagal 2021 m. lapkritį pasirašytą projekto paramos sutartį tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos. Projektui įgyvendinti skirta paramos suma - 158 tūkst. Eur. Panašia lėšų dalimi prie projekto prisidėjo ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Bendra rangos darbų vertė – 354,5 tūkst. Eur.

 

Reklama Ikona, uždaryti