Karo pabėgėlių iš Ukrainos centrus planuojama atidaryti Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje

Karo pabėgėlių iš Ukrainos centrus planuojama atidaryti Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje
AA

Sekmadienį Vilniuje pradėjęs veikti trečiasis šalyje ukrainiečių registracijos centras jau pilnas. Jame laikinai apgyvendinta 150 karo pabėgėlių. Lietuvoje veikia 3 ukrainiečių registracijos centrai, kurie sparčiai pildosi, tad jau dabar ieškoma registracijai ir laikinam apsistojimui tinkamų patalpų Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„Su „Stiprūs kartu“ organizuojame ukrainiečių atvežimą iš Lenkijos tiesiai į Vilnių, tad tokių centrų poreikis didžiulis. Akivaizdu, kad pabėgėlių skaičius augs, tad aktyviai dirbame, jog suteiktume jiems visą reikiamą pagalbą. Dėkoju visiems savanoriams, mokyklos bendruomenei, neabejingiems Lietuvos žmonėms, aukojantiems ir padedantiems karo pabėgėliams“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau dabar matoma, kad Lietuvos registracijos centrai tampa ir tranzito  taškais  ukrainiečiams, kurie keliauja į kitas Baltijos ir Šiaurės šalis. Vakar į Vilnių atvyko du Suomijos autobusai, buvo paprašyta suteikti nakvynę 97 Ukrainos karo pabėgėliams. Tikėtina, kad tokių grupių bus daugiau.

Laikinuose ukrainiečių registracijos centruose vykdomos migracijos procedūros ir paskirstymas į laikino apgyvendinimo vietas, čia pabėgėliai gali apsistoti iki 72 val. Čia taip pat veikia vaikų kampelis, teikiamos maitinimo, medicininės, psichologinės pagalbos paslaugos.

Ukrainiečių apgyvendinimui savivaldybėse paruoša per 11 tūkst. vietų. Lietuvos žmonės per pilietinę iniciatyvą „Stiprūs kartu“ užregistravo daugiau nei 7 000 būstų ir yra pasirengę priimti 23 tūkst. ukrainiečių. Savivaldybių ar valstybės įstaigų įrengtose patalpose jau apgyvendinti 165 asmenys, „Stiprūs kartu“ pasiūlytose vietose – 140 šeimų.

Tęsiantis karui Ukrainoje iš šalies jau pasitraukė 1.5 mln. žmonių, 1 milijonas atvyko į Lenkiją. Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje jau užregistruota 3135 ukrainiečių, dauguma iš jų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu, nei vienas nepasiprašė prieglobsčio.

Reklama Ikona, uždaryti