Karinės jūrų pajėgos stiprina bendradarbiavimą su Lietuvos jūrų muziejumi

Karinės jūrų pajėgos stiprina bendradarbiavimą su Lietuvos jūrų muziejumi
AA

Spalio 21 d. Klaipėdoje istoriniame laive-muziejuje „Sūduvis“, prišvartuotame Danės krantinėje, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas ir Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė pasirašė dviejų institucijų bendradarbiavimo sutartį.

kariuomenė jūrų muziejus

Sutartis tarp dviejų institucijų pasirašyta su tikslu visuomenei pristatyti Lietuvos Karinių jūrų pajėgų istoriją bei su ja susijusį kultūros paveldą, plėtoti patriotinį ugdymą vykdant bendras veiklas bei puoselėjant ir įveiklinant muziejui perduotą laivą M52 „Sūduvis“. 

Muziejus įsipareigojo Karinėms jūrų pajėgoms, Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovei ir Karinių jūrų pajėgų karininkų klubui suteikti galimybę naudotis laivu reprezentaciniais tikslais organizuojant karių priesaikos ir kitas karines ceremonijas, priėmimus, susirinkimus, edukacinius renginius ar darbinius susitikimus.

Karinės jūrų pajėgos įsipareigojo keistis su muziejumi aktualia moksline informacija, vaizdine medžiaga, istorinę vertę turinčiais daiktais, taip pat konsultuoti muziejų planuojant renginius, laikinas, nuolatines ekspozicijas ir parodas.
Karinių jūrų pajėgų organizuojamų reprezentacinių renginių metu, taip pat minint atmintinas datas – liepos 4 d. – Karinių jūrų pajėgų atkūrimo, rugpjūčio 1 d. – Lietuvos karo laivyno įkūrimo ir lapkričio 23 d. –  Lietuvos kariuomenės dieną – Karinės jūrų pajėgos kels ant laivo M52 „Sūduvis“ priekinio ir galinio vėliavų stiebų Lietuvos valstybės istorinę ir Karinių jūrų pajėgų vėliavas.

sūduvis klaipėda

Artimi ryšiai tarp Lietuvos  karinių jūrų pajėgų ir Lietuvos jūrų muziejaus prasidėjo jau 2018 m., kai gimė idėja KJP tarnybą baigusį priešmininį laivą M52 „Sūduvis“ išsaugoti kaip muziejinę vertybę. Lietuvos jūrų muziejus ėmėsi šios iniciatyvos ir projekto, vyko daug pasitarimų derinimų su aukštesnėmis šalies institucijomis ir 2021 m. rugpjūtyje Lietuvos kariuomenė laivą „Sūduvis“ perdavė Lietuvos jūrų muziejui. Nuo šios liepos mėnesio Danės krantinėje pastatytą ir atidarytą laivą-muziejų jau aplankė daugiau nei 10 tūkst. lankytojų  ir jis tapo vienu populiariausiu klaipėdiečių ir miesto svečių lankymo objektu.

Ikona, uždaryti