Daugiabučio gyventojus nuo dujų sprogimo apsaugojusiam Plungės r. PK pareigūnui įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus“

Daugiabučio gyventojus nuo dujų sprogimo apsaugojusiam Plungės r. PK pareigūnui įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus“
AA

Trečiadienį Plungės r. PK Reagavimo skyriaus vyresniajam tyrėjui Audriui Tamošauskui, daugiabučio gyventojus apsaugojusiam nuo galimo dujų sprogimo, įteiktas policijos trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“.

„Ryžtis tokiam žygdarbiui – nėra lengva. Audrius, rizikuodamas savo gyvybe ir sveikata, įrodė, kad priesaiką Tėvynei ir jos žmonėms davė ne veltui. Tokie pareigūnai yra Lietuvos policijos stiprybė ir pasididžiavimas.“ – įteikdamas apdovanojimą sakė Klaipėdos apskr. VPK viršininkas |Alfonsas Motuzas.  

Pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje Plungėje, Birutės g. esančiame bute, pareigūnai gavo 2023-09-13 apie 21 val. Pranešėjas minėjo, kad įsisiautėjęs, galimai neblaivus vyras grasina butą padegti. Atvykus į įvykio vietą, per pirmame aukšte esančio buto langą Plungės r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnas Audrius Tamošauskas pastebėjo, kad dujinės viryklės orkaitė atidaryta, o degikliai uždegti. Supratęs, kad bute esantis asmuo realiai kėsinasi sunaikinti turtą visuotinai pavojingu būdu, bandė kuo greičiau patekti į užrakintą butą, tuo pačiu – atkreipti kitų daugiabučio namo gyventojų dėmesį ir įspėti apie jiems gresiantį pavojų. Pradėjus naudoti jėgą, duris įtariamasis galų gale atidarė ir pareigūnas, kartu su subėgusiais kaimynais, užsuko dujas bei užgesino jau padegtą patalynę ir drabužius. 2000 m. gimęs įtariamasis, kuriam nustatytas 3,13 prom. neblaivumas, buvo uždarytas į areštinę.

Pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ įvertintas, ketverius metus policijos sistemoje tarnaujantis Plungės r. PK Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Audrius Tamošauskas sako, kad tokia ekstremali situacija jo tarnyboje buvo pirmoji:

„Veikiau galvodamas apie daugiabučio gyventojų saugumą. Ar pagalvojau apie grėsmę sau – matyt nespėjau. Tokia jau mūsų tarnyba..." – sako A. Tamošauskas.