Dangės upės tarša: rado dyzelino ir panaudotos alyvos mišinį

Dangės upės tarša: rado dyzelino ir panaudotos alyvos mišinį
AA

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad gauti pirminiai Aplinkos apsaugos agentūros atliktų laboratorinių tyrimų rezultatai tiriant taršą Dangės upėje Klaipėdoje. Nustatyta, kad į upę ties Pilies tiltu pateko atmosferos oro paveiktas dyzelino ir panaudotos alyvos mišinys.

 

Sausio 1 d. buvo paimtas nuotekų ėminys iš paviršinių nuotekų išleistuvo ties Biržos tiltu prie Undinėlės skulptūros – ten taršos naftos produktais nerasta.  

Sausio 3-iąją Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje paimti ir Kuršių marių vandens ėminiai. Naftos produktų koncentracija ties 57 krantine siekė 0,44 mg/l, o ties 59 krantine – 28 mg/l (teršalų koncentracijos riba yra 0,2 mg/l). 

Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkės Lauros Dagilienės teigimu, ieškant teršėjo, iškart buvo patikrinti AB „Klaipėdos vanduo“ paviršinių nuotekų išleistuvai. Apžiūrėtos uosto įmonių krantinės, šiuo metu dar laukiama vaizdo įrašų iš Uosto direkcijos.

Tarša lokalizuota, bet kol kas yra likę taršos pėdsakų. Svarbiausias aplinkosaugininkų tikslas – rasti taršos kaltininką. O tam, kad padėtis būtų valdoma kuo operatyviau, neatšaukta ir ekstremalioji situacija, kurios operacijoms vadovauja AAD pareigūnas. Taip pat kitos savaitės pradžioje numatytas Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis.

Apie taršą Dangės upėje AAD informaciją gavo naktį iš gruodžio 30 į 31 d. Į įvykio vietą iš karto nuvyko aplinkosaugininkai. Buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija, paimti vandens mėginiai taršai nustatyti.

Teršėjas privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, ji bus apskaičiuota ir įvardinta surinkus visus reikalingus duomenis.

Aplinkos apsaugos įstatyme numatyta, kad juridiniam asmeniui atsakomybė už vandens teršimą pavojingomis cheminėmis medžiagomis gali siekti ir 35 tūkst. eurų. Taip pat gresia atsakomybė ir įmonių atsakingiems asmenims (vadovams) – ji siekia iki 4300 eurų.

Ikona, uždaryti