Dangės upėje pastebėta didelė teršalų koncentracija

Dangės upėje pastebėta didelė teršalų koncentracija
AA

Gerokai po vidurnakčio Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliaukas gavo pranešimą, kad Dangės upėje nuo pat Šiaurės rago pastebėta didelė teršalų koncentracija, jautėsi stiprus naftos produkto kvapas.

klaipėdos uostas tarša

Klaipėdos miesto meras atvyko į vietą apie 01.10 val.. Pasak mero, tuo metu situacija buvo šiek tiek stabilesnė ir daugiau teršalų (pagal kvapą panašu į mazutą) iš marių į Dangę nebeplūdo.

Vietoje darbavosi aplinkosaugininkai, uostininkai, ugniagesiai - gelbėtojai, bandydami stabdyti teršalų plitimą Meridiano link. Tuo pačiu buvo bandoma nedelsiant aiškintis tų teršalų šaltinį.  

klaipėdos aplinkosaugininkai

Kaip praneša Vytautas Grubliauskas, apie 02.30 val. ugniagesiai - gelbėtojai atitvėrė Pilies uostelio prieigas ir jeigu ledo lytys netrukdys, tie užtvarai sustabdys galimai užteršto vandens įtekėjimą į Pilies uostelio akvatoriją.

klaipėdos tarša

Dirba ir narai, kurie stato užtvarą, gelbėtojų pajėgos mano manymu kaip ir gausios, bet dirba visi labai profesionaliai ir operatyviai. Aplinkosaugininkai išvyko apžiūrėti visas uosto krantines iki pat Malkų įlankos, tikintis, kad bus identifikuotas iš kur į marias (o iš jų ir į Danę) atplaukė teršalai. Nepaisant vėlyvo nakties meto visos tarnybos mobilizuotos, visos dirba pagal savo veiklos tokiais atvejais algoritmus, tikėkimės, kad jau ir nurimęs vėjas bei ženkliai susilpnėjusi srovė padės išvengti rimtesnių pasekmių gamtai", - savo soc. tinklų paskyroje informuoja Vytautas Grubliauskas. 

PAPILDYMAS

„Tarša Danės upėje – dar vienas rimtas išbandymas uostamiesčiui. Tačiau  šioje situacijoje yra ir  pamokančių bei naują patirtį sukuriančių dalykų. Dar kartą įsitikinau, kaip operatyviai, sutelktai, geranoriškai ir profesionaliai, neskirstydamos į „tavo – mano“, šį incidentą ėmėsi spręsti visos specialiosios tarnybos, idant būtų išvengta blogesnio scenarijaus – teršalų išplitimo. Būtent todėl neprireikė skelbti ekstremaliosios situacijos, kuri dar anksti ryte atrodė neišvengiama. Tačiau atliekant incidento suvaldymo darbus ir situaciją vertinant labai operatyviai, tokio scenarijaus atmesti negalima ir, jei visų tarnybų bei institucijų, dalyvaujančių šios situacijos vertinimu tokio sprendimo reikėtų, komisija būtų sušaukta nedelsiant ir ekstremalus įvykis ar ekstremali situacija būtų paskelbta be jokių dvejojimų.  Suinteresuotų subjektų bendradarbiavimas šiuo metu yra nukreiptas būtent į teršalų pašalinimą ir reikiamų išteklių pasitelkimą. Norėčiau visus nuraminti: situacija – valdoma ir, tikiu, bus suvaldyta“, - sako meras Vytautas Grubliauskas, dėkojantis visiems aukščiau paminėtiems šio išbandymo dalyviams.

Pasitarimo metu aptarti būsimi reikalingų priemonių ir resursų poreikiai, aptartas tolimesnių veiksmų planas. Pasitarimo dalyviai sutarė, kad šiuo metu priežasčių skelbti ekstremalų įvykį nėra: visos tarnybos sutelktai, konstruktyviai bendradarbiauja, siekdamos kaip įmanoma greičiau pašalinti teršalus, kad jie neplistų nei į uosto akvatoriją, nei gilyn Danės upe į miestą. Visą naktį dirbo 3 Uosto direkcijos laivai, pastatyta 150 m boninės užtvarų.

Užterštumas fiksuotas nuo pasukamojo tiltelio į Pilies uostelį iki Biržos tilto. Nepaisant to, kad teršalai išplito sąlyginai nedidelėje teritorijoje, jų likvidavimo darbai kainuoja brangiai. Atlyginti už panaudotus išteklius turės taršos kaltininkas, jei aplinkosaugininkams jį pavyks nustatyti.