Danės gatvės laukia pokyčiai: gatvė bus rekonstruota ir pratęsta

Danės gatvės laukia pokyčiai: gatvė bus rekonstruota ir pratęsta
AA

Klaipėdos centrinėje dalyje esančios Danės gatvės laukia dideli pokyčiai. Gatvės atkarpa nuo Laivų skersgatvio bus rekonstruota ir pratęsta iki pat Artojo gatvės. Darbai prasidės jau šiais metais – pradedamos procedūros rangovui parinkti. 

Darbų zona apims gatvės ruožą nuo Laivų skg. iki Artojo, Mokyklos bei Liepų g. sankryžos. Kartu bus įrengiamas naujas LED apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takai, tarp jų ir nauja dviračių tako jungtis nuo Danės iki Liepų g. į Skulptūrų parką, viešojo transporto stotelės, įrengiami ir rekonstruojami lietaus nuotekų, elektros, šilumos tinklai, saugios iškilios pėsčiųjų perėjos ir sankryžos, automobilių stovėjimo vietos, sodinami želdiniai. Bendras tvarkomo ruožo ilgis – daugiau nei 1,7 km.

„Šiuo projektu iš esmės sprendžiame centrinės miesto dalies spūsčių klausimą. Išanalizavę situaciją, eismo srautus, priėmėme sprendimą tiesti naują gatvę. Tai didelės apimties ir laiko sąnaudų pareikalausiantis projektas, tačiau neabejojame, kad tai pagerins ne tik gatvės kokybę, bet ir turės reikšmingos įtakos eismo srautams centrinėje miesto dalyje. Gatvę pratęsus, atsiras papildoma jungtis su Mokyklos ir Liepų gatvėmis, tad eismas vyks sklandžiau, mažiau formuosis spūstys“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Liepų ir Mokyklos g. sankryžoje bus perreguliuoti šviesoforai, pakoreguotos eismo saugumo salelės, Artojo ir Mokyklos g. sankryža pasipildys naujomis važiavimo juostomis bei papildomomis kryptimis.

Šiuo metu Danės gatvės būklė prasta, važiuojamosios dalies pločiai neatitinka galiojančių normatyvinių dokumentų pločių, nėra dviračių takų, o dalyje būsimo darbų ruožo gatvės iš viso nėra. Rekonstrukcijos projekte numatyta, kad gatvė bus 6,5 m pločio. Pėsčiųjų takai projektuojami abejose gatvės pusėse, o vienoje pusėje bus įrengtas atskiras 2,5 m pločio dviračių takas.

Taip pat bus rekonstruojamas pravažiuojamasis kelias tarp Danės g. iki Liepų g. (buvęs Fabrikų skg.), čia  numatyta ir automobilių stovėjimo juosta su 10 lygiagretaus parkavimo vietų.

Kartu bus įgyvendinami šilumos tinklų rekonstravimo projektai – antžeminiai šilumos tinklai, patenkantys į projekto zoną, bus rekonstruojami ir klojami po žeme. Šilumos trasos rekonstrukcija startuos jau gegužės mėnesį, dalį darbų atliks šilumos tiekimo įmonė „Klaipėdos energija“. Darbų zonoje taip pat bus rekonstruojami lietaus nuotekų tinklai, darbus vykdys bendrovė „Klaipėdos vanduo“.

Savivaldybė rangos darbus numato pradėti šių metų rudenį, planuojama, kad projekto įgyvendinimui prireiks apie pusantrų metų.