Aukcione už kiek daugiau nei 2,2 mln. eurų parduotas buvęs kalėjimo kompleksas Klaipėdoje

Aukcione už kiek daugiau nei 2,2 mln. eurų parduotas buvęs kalėjimo kompleksas Klaipėdoje
AA

Antradienį, rugsėjo 12-ąją, Turto bankas pranešė apie aukcione už kiek daugiau nei 2,2 mln. eurų parduotą buvusį kalėjimo kompleksą Klaipėdoje, adresu Jūros g. 1.

kompleksas klaipėda

„Pastatas su gražia įstorija, bet dėl įvairių priežasčių gerokai užsibuvęs neprižiūrimas. Sėkmė čia ne tik valstybei, kurios biudžetas papilnės, bet ir miestui, kurio apleista vieta, tikimės, greitai atgis!", - rašoma Turto banko pranešime.

Turto bankas jau bandė parduoti kompleksą 2018-aisiais. Tą kartą ryžtingų investuotojų neatsirado, nors objektas pasirodė patrauklus viešbučių ir paslaugų verslo atstovams, vyko jo apžiūros. Vėliau Turto bankas gavo Vyriausybės pavedimą nutraukti pastatų aukcioną ir ieškoti galimybių jį pritaikyti valstybės funkcijoms: rekonstruoti, pritaikyti teismų funkcijoms atlikti ir nuomos teisėmis perduoti Klaipėdoje veikiantiems teismams įsikurti.

Nagrinėjant galimybes pastatą pritaikyti teismų veiklai buvo organizuoti papildomi kultūros paveldo, architektūriniai, konstrukciniai ir polichrominiai tyrinėjimai. Atlikus tyrimus nustatyta, kad pastatą pritaikyti teismų veiklai pakankamai sudėtinga ir tai būtų brangiau nei naujo teismų pastato statyba.

Beveik 7000 kv. m kompleksas Klaipėdos Jūros g. pradėtas statyti dar 19 a. Čia veikė teismai ir kalėjimas, Lietuvai atgavus nepriklausomybę buvo įsikūrusi uostamiesčio policija.

Pasak Turto banko Pardavimų departamento direktorės Guodos Gurauskaitės, buvęs kalėjimas stovi strategiškai patrauklioje ir perspektyvioje miesto vietoje, netoli Danės upės, naujai statomo Mėmelio miesto teritorijos.  

 

Reklama Ikona, uždaryti