Visą birželį Lietuvoje ukrainiečių vaikus džiugins „Smaližiamobilis – ЛасунCar”

Visą birželį Lietuvoje ukrainiečių vaikus džiugins „Smaližiamobilis – ЛасунCar”
AA

„Maisto banko“ ir Taivano atstovybės Lietuvoje organizuojama iniciatyva – „Smaližiamobilis – ЛасунCar”, visą likusį birželį saldžiomis dovanomis džiugins visoje Lietuvoje esančius Ukrainos vaikus.

Visą birželio mėnesį iki šiol nuo išmetimo išsaugotą maistą vežioję „Maisto banko“ autobusiukai virsta „Smaližiamobiliais“. Kaip pasakoja organizacijos vadovas – prie šio projekto prisidėjo ne tik lėšų skyrę taivaniečiai, bet ir daugybė Lietuvoje esančių skirtingų tautybių savanorių, verslo įmonių komandų bei patys ukrainiečiai. 

„Vos paskelbę žinią apie būsimą projektą sulaukėme gausaus būrio savanorių. Surūšiuoti maisto produktus, supakuoti daugiau nei 20 000 saldžių paketų, juos paruošti kelionei į pagalbą pasisiūlė kelios dešimtys Lietuvoje esančių žmonių. Į mūsų sandėlius sugūžėjo nuolatiniai „Maisto banko“ savanoriai, taip pat Lietuvoje viešintys žmonės iš Skandinavijos valstybių, Prancūzijos, Baltarusijos, Ukrainos, Taivano atstovybės Lietuvoje komanda. Taip pat labai noriai jungėsi verslo įmonių kolektyvai, kurių darbovietės skiria laisvų dienų savanoriškai veiklai bei skirtingų Lietuvos mokyklų moksleiviai. O ieškodami tinkamo projekto pavadinimo ukrainiečių kalba, į pagalbą pasitelkėme ir į „Maisto banką“ vis užsukančius Ukrainos vaikus su šeimomis. Jie siūlė ir ant popieriaus rašė gražiausius pavadinimus ukrainiečių kalba. Taip ir gimė ne tik lietuviškasis „Smaližiamobilis“, bet ir ukrainietiškai bei šiek tiek angliškai skambantis „ЛасунCar”, – pasakoja S. Gurevičius.

Saldžiuosius „Maisto banko“ paketus sudaro įvairūs sausainiai ir kukurūzai, šokoladukai, guminukai, saldainiai, kramtomoji guma, vafliai ir net muilo burbulai.  Anot projekto organizatorių, saldžiųjų paketų bus paruošta tiek, jog jų užtektų kiekvienam Ukrainos vaikui, kurių Lietuvos statistikos departamento duomenimis Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 21 tūkstantis.

Klaipėdos rajono sav.    2022-06-15    15:00-17:00    Klaipėdos g. 60, Gargždai
Kretingos rajono sav.    2022-06-15    15:00-17:00    Rotušės g. 7, Kretinga
Neringos sav.    2022-06-15    Išvežios po namus    Taikos g. 2, Neringa

Klaipėdos miesto sav.    2022-06-27    2022-06-28    13:00-17:00    Taikos pr. 28, Klaipėda

Pilną apsilankymų tvarkaraštį galite pamatyti čia

Ikona, uždaryti