Grįžti į naujienas

Juodkrantėje prasideda nendrinių skulptūrų simpoziumas

#Laisvalaikis
Juodkrantėje prasideda nendrinių skulptūrų simpoziumas
Data
Autorius
Kategorija
Laisvalaikis
Žymos
RAJONAS | KULTŪRA | NERINGA | KURŠIŲ NERIJA | JUODKRANTĖ | NENDRINĖS SKULPTŪROS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Šią savaitę Juodkrantėje prasideda nendrinių skulptūrų simpoziumas.

Šių metų kompozicija ant vandens pavadinta SAULĖS KELIAS.

Gintaro įlankoje birželio 07 - 20 d.d.  galima pastebėti kūrimo procesą ir pakalbinti šių metų menininkus - Andrius Sirtautą, Arūną Augutį, Redą ir Arūną Uogintus.

Pasak Arūno Uoginto, skulptūrinę kompoziciją jungia garsios Lietuvos archeologės Rimutės Rimantienės rasta apeiginės lazdos su briedės galva (ragas, 3 tūkstantmetis prieš Kristų, Šventosios gyvenvietė; Lietuvos nacionalinis muziejus) motyvas.

nendrinės skulptūros simpoziumas juodkrantė

Toks retas artefaktas labai svarbus Pamario kultūrai, todėl išdidintas jis ir yra skulptūrinės kompozicijos ašis.

Etnologas profesorius Linartas Klimka teigė, kad būtent Briedis senovės baltų kultūroje buvo laikomas žiemos valdovu, todėl Saulė šioje kompozicijoje pradeda ir baigia į šį simbolį, dar vadinamą – Briedžių briedę – savo kelią.

"Saulės kelias mūsų kompozicijoje turi Zigzago formą, kurio septyni kalneliai tarsi žymi savaitę ( laiko matas). Archeologai tvirtina, kad šis gyvatukės – zigzago – motyvas yra būdingas kuršių papuošalams ir keramikai. Saulės simbolio archaiškumą sustiprina ir senoji baltų svastika. Dvi priešpriešoje komponuotos skulptūros „Saulė“ ir „Jaučio ragai“ , aut. A. Sirtautas, natūroje gali įdomiai susisiekti su tikra saule, kuri „besiridendama“ virš marių suteiks visai skulptūrinei kompozicijai paslapties ir žaismingumo", - pranešime teigia Arūnas Uogintas.

 

Dailininkai: Andrius Sirtautas, Arūnas Augutis, Reda ir Arūnas Uogintai.