Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ nugalėtojas – Klaipėdos I. Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ nugalėtojas –  Klaipėdos I. Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys
AA

Šiemet pagerintas skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rekordas! Visose Lietuvos bibliotekose perskaityta beveik 150 000 knygų. Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kasmet rengiama skaitymo skatinimo akcija šiemet įtraukė beveik 31 000 dalyvių, pasiryžusių priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti 5 knygas pagal paskelbtas užduotis. Iššūkį įveikė per 23 000 atkaklių skaitytojų.

Iš aktyviausių akcijoje dalyvavusių bibliotekų pirmąją vietą užėmė visą vasarą pirmavęs Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys su vaikų centru „Ruoniukas“. Čia perskaityta 4 350 knygų. 

Kalnupės padalinio vedėja Milda Skutulaitė-Gaubė paprašyta pasidalinti sėkmės receptu sakė, viskas labai paprasta, svarbiausia – nuoširdus bendravimas su skaitytojais. „Tikrai įdėjome visą širdį kalbindamos kiekvieną, padėjome rasti tinkamas knygas kiekvienai temai, atsižvelgdamos į skaitytojų norus. Plačiau papasakodavome apie iššūkio „Vasara su knyga“ taisykles ir prizus, tuo paskatindamos dalyvauti, o registruojantis prašėme pažymėti mūsų biblioteką. Skatinome ne tik gyvai bibliotekoje, bet ir socialiniuose tinkluose. Daugelis skaitytojų jau žinojo šią akciją, kurioje dalyvavo ir praeitais metais, norėjo nenuleisti kartelės ir šiemet. Džiaugiamės, kad ne tik daugiau skaitytojų įsitraukė į akciją, bet ir skaitė daugiau knygų! Tad mūsų padalinio pagrindinis tikslas – skaitymo skatinimas, buvo pasiektas“, – pasakojo Kalnupės padalinio su vaikų centru „Ruoniukas“ vedėja.
 

Į perskaitytų knygų TOP 10-uką pateko Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Ingos Staban „Laisvės kalinė“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“, Antoineʼo de Saint-Exupéry „Mažasis princas“, Laurent Gounelle „Pažadu tau laisvę“, Janoschʼo „Panama labai graži“ ir kitos.

Visi įveikusieji vasaros skaitymo iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia puikūs pagrindiniai prizai, o tarp jų – planšetinis kompiuteris, momentinės kameros, sėdmaišiai, dovanų kuponai, prenumeratos ir pagrindinės rėmėjos – įmonės „Hobbyshop“ – stalo žaidimų, dėlionių, galvosūkių rinkiniai.

Be šių pagrindinių laimėtojų, biblioteka taip pat loterijos būdu išrinks iššūkį įveikusius savo skaitytojus, kuriems atiteks didelė šūsnis mažųjų prizų – belaidžių ausinių, išorinių baterijų, kuprinių, kelioninių pagalvėlių, knygų ir kitų smagių dovanėlių. Prizai laimėtojus pasieks rugsėjo mėnesį.

Reklama Ikona, uždaryti