Šįmet Klaipėdos Užgavėnėse perdirbinės Morę ir kitą blogį (PROGRAMA)

Šįmet Klaipėdos Užgavėnėse perdirbinės Morę ir kitą blogį (PROGRAMA)
AA

Vasario 23 d., sekmadienį, Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Atgimimo aikštę, kur vyks Užgavėnės. Šių metų šventės tema – perdirbimo vajus. 

PROGRAMA

12.00 val. Danės gatvėje veiks „Užgavėnių turgelis“.

14.00 val. prasidės „Perdirbtų idėjų mugė“, kuri baigsis Morės ir visokio blogio perdirbimu į pelenus.

16.00 val. prasidės Morės ir viso susikaupusio blogio utilizavimas.

Esant blogoms oro sąlygoms, programa gali nežymiai keistis.

Pastaruoju metu įvairiose medijose dominuoja informacija apie klimato kaitą, aplinkos užterštumą, atliekų tvarkymo pažeidimus ir kitas negeroves, tad ir Klaipėdos Užgavėnėse šiemet bus plėtojamos taršos, rūšiavimo, perdirbimo temos.

Atgimimo aikštėje įsikurs „Perdirbtų idėjų mugė“, kurioje dalyvaus: „Kreivanosių ir kreivadančių išrūšiuotojai“, „Ligų perdirbėjai“, „Tvarios gerovės kūrėjai“, „Kuršių marių vandens laborantai“, „Tylos perdirbėjai“, „Rūšinio veido formuotojai“, „Ekologinių idėjų implantatoriai“, „Pop atliekų perdirbėjai“, „Perdirbinių spekuliantai“, veiks „Prakaito išspaudų takas“, „Taromatas“, bus galima išbandyti blynų perdirbimą kramtant, pasikeisti seną automobilį į mažiau taršų, atsikratyti visų nuodėmių ir blogybių.

Dalyviai bus įtraukti į Užgavėnių žaidimą „Perdirbimo vajus“. Aplankius visus numeriais pažymėtus punktus ir užpildžius dalyvio kortelę, bus galima laimėti vertingus prizus. Žiemos varyti šiemet neteks, nes ji taip ir nepasirodė, tačiau susikaupusios viso miesto blogybės, pabodę kvapai ir kitos negerovės tikrai bus pašalintos. Bus utilizuota Morė ir visas susikaupęs blogis.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti su Užgavėnių kaukėmis ir įsilieti į siautulingos šventės veiksmus kartu su velniais, raganomis, giltinėmis, arkliais, ožiais, gervėmis, meškomis, užsieniečiais, ubagais, daktarais, vestuvininkais ir kitais personažais. Po Užgavėnių kaukėmis slėpsis folkloro ansambliai: „Kamana“ iš Pagėgių, Klaipėdos „Kuršių ainiai“, „Alka“, kaukių drožėjai: Adolfas Andriejus Viluckis, Raimundas Puškorius, Viktoras Raibužis, Arvydas Jarmalis ir kt.

 
Ikona, uždaryti