Šiandien Lietuvos jūrų muziejus kviečia į ypatingą Tarptautinės muziejų nakties vakarą

Šiandien Lietuvos jūrų muziejus kviečia į ypatingą Tarptautinės muziejų nakties vakarą
AA

Šį šeštadienį, gegužės 14 d. Lietuvos jūrų muziejus kviečia į ypatingą Tarptautinės muziejų nakties vakarą.

Tą vakarą, kai visoje Europoje muziejai praskleidžia savo užkulisius, Jūrų muziejus kviečia pamatyti tai, ko negalima apžiūrėti paprastą darbo dieną: lankytojai užsuks į akvariumo laboratoriją, kurioje muziejaus biologai augina jūrų adatas. Tai – nedidelės (apie 30-36 cm ilgio) žuvelės, gyvenančios nuo Šiaurės Atlanto pakrančių, įskaitant ir Lietuvą, iki Pirėnų pusiasalio (Ispanijos).  

Jūrų adatų temą Muziejų nakčiai pasirinkta neatsitiktinai. Vakaras 19 val. prasidės tarptautinės parodos „ADATOS JŪRAI“ atidarymu. Tai – netikėta ir intriguojant paroda, pateikianti siuvinėtas miniatiūras, kurių autores sujungia ekologinė mintis ir rūpestis dėl Baltijos likimo. Tai unikalus rankdarbių kūrėjų projektas, kalbantis apie Baltijos jūros taršą ir kviečiantis viešai diskusijai dėl neatsakingo žmogaus elgesio pasekmių jūrai. Akcentuojama tai, kad norint išgelbėti Baltijos jūrą nuo ekologinės nelaimės, būtinas tarptautinis bendradarbiavimas.  

Projektas surengtas bendradarbiaujant Baltijos jūros šalių tekstilininkams. Po diskusijų, keitimosi nuomonėmis ir pasidalijimo patirtimi, buvo sukurta dvylika menininkų darbų, kalbančių apie šiandienos Baltijos problemas. Kiekvieną kūrinį lydi menininko mintys apie ekologinę Baltijos jūros situaciją.  

Parodos atidarymo metu rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves viena iš autorių – Aušra Merkelytė. Kviesdama į dirbtuves, ji sako: „Jei nesate abejingi Baltijos jūros ateičiai, prisijunkite prie mūsų kurdami, dalindamiesi aktualia informacija ir, svarbiausia, kalbėdami apie Baltijos jūros taršą.“ 

Vakaro kulminacija taps dainininkės ir dainų autorės INGAJA koncertas akvariumo erdvėje. INGAJA sako, kad jos dainos – tai sielos istorija. Dainininkė gimė Klaipėdoje. Jos įkvėpimas rašyti ir kurti yra susijęs su artimiausia aplinka ir asmenine gyvenimo patirtimi, tačiau ji sąmoningai skiria laiko ryšiui su gamta, nes tai skatina kūrybiškumą. Svajinguose garso peizažuose nesunkiai pajausite laukinės gamtos pojūtį. 

 

Europos muziejų nakties renginio veikloms būtina registracija tel. 869837299 

19.15–19.50 val. kūrybinės dirbtuvės I grupė 

19.50–20.25val. kūrybinės dirbtuvės II grupė 

19.20–19.45 val. ir 20.00–20.25 val. - jūrų muziejaus biologo ekskursija apie jūrų adatas, apsilankymas akvariumo užkulisiuose. 

 

19–21 val. muziejaus ekspozicijų ir akvariumo lankymas nemokamas.  

Reklama Ikona, uždaryti