Septintus metus iš eilės Klaipėdoje organizuojama „Senamiesčio moliūgų šventė“

Septintus metus iš eilės Klaipėdoje organizuojama „Senamiesčio moliūgų šventė“
AA

Spalio 31 d. visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai laukiami Teatro aikštėje nešini drožinėtais, degintais, klijuotais ir kitaip dekorotuotais moliūgais – septintus metus iš eilės Klaipėdoje organizuojama „Senamiesčio moliūgų šventė“.

Moliūgų šventė Klaipėda

Šventės organizatoriai džiaugiasi, jog kasmet šventė vis didesnės, o dalyvių „Moliūgų moliūgo“ konkursui sulaukiama vis daugiau ir daugiau.

„Jei pirmaisiais metais šventei vykstant dar Dienovidžio skverelyje, moliūgų atnešta buvo apie 130, pastaruoju metu jų sulaukdavome keliskart daugiau. Žmonės tikrai išradingi, kai kurie moliūgai taip išradingai išraižyti – tikri meno kūriniai, matyti jog juos dekoruojant praleista ne viena valanda“ pasakojo viena iš šventės organizatorių Andromeda Grauslienė.

Gražiausių ir išradingiausiai dekoruotų moliūgų šeimininkų laukia gausybė prizų – pirmosios vietos nugalėtojas šiemet galės džiaugtis elektriniu paspirtuku. „Smagu, kad prie šventės dalyvių gausos prisideda ir Klaipėdos senamiesčio verslininkai, jie moliūgų konkurso dalyviams įsteigė daugybę prizų – kuponų į senamiesčio kavines ir parduotuves ir kt.  Visi suprantame, jog senamiestis gyvas jei kiekvienas dėl to stengiamės, idedame savo indėlį. Mūsų verslininkai myli savo miestą, stengiasi, jog jame pulsuotų gyvybė, būtų žmonių“ teigė uostamiesčio senamiesčio verslininkus atstovaujanti Aurelija Petkūnienė.

Tradiciškai, Teatro aikštėje bus ir moliūgų drožinėjimo dirbtuvės, kuriose norintys galės stebėti, kaip meistriškai moliūgai paverčiami tikrais meno kūriniais. Už Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenių stiprinimui skirtas projektines lėšas renginiui  įgyta šimtai moliūgų, kurie bus išdalinti gyventojams kviečiant juos drožinėti, dekoruoti, o tuomet spalio 31 d. atnešti į Teatro aikštę ir prisidėti prie šventės. Norintys, nemokamus moliūgus dekoravimui gali pasiimti jau šį ketvirtadienį, pavakare, Dangės krantinėje prie kavinės „Gaisrinė“.

„Labai kviečiame visus sekmadienį, spalio 31 d. atvykti į Teatro aikštę, atsinešti savo moliūgus ir su šeimomis bei draugais šauniai praleisti laiką. Praėjusiais metais dėl pandemijos moliūgų konkursą surengėme tik virtualiai, tačiau šiemet, laikantis visų saugumo taisyklių tikimės gyvos šventės – žmonės pasiilgę renginių ir tikiu, jog išmokome švęsti laikantis visų saugumo reikalavimų. Moliūgus konkursui Teatro aikštėje sekmadienį registruosime nuo 17 val., primename, jog fotografavimo palapinėje kaukės būtinos“ pasakojo renginio organizatorių komandos narys Jevgenij Sokolov.

 

Ikona, uždaryti