Rudens lygiadienį suliepsnos Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros

Rudens lygiadienį suliepsnos Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros
AA

Visą vasarą Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros šiais metais ne tik atgis Rudens lygiadienio liepsnose, bet sukurs rituališką šokio, muzikos ir ugnies reginį įkvėptą Kuršių nerijos legendų, totemų, šio krašto galybės ir trapumo.

gintaro įlanka nendrinės skulptūros dega

Lakonišku judesiu ir gyvai atliekama baltiška atmosferine Donato Bielkausko ir Kristijono Lučinsko muzika, pasirodymas įtrauks žiūrovus tarsi į kitą sąmonės būseną. Apeigas primenančio vyksmo centre – Neringos totemas – briedės deganti skulptūra. Būtent jos galva puošia garsios Lietuvos archeologės Rimutės Rimantienės čia rastą senovinę apeiginę lazdą.

 

Totemui saugant, šis rituališkas pasirodymas perteiks tūkstantmetės Kuršių nerijos virsmą, perėjimą į naują būtį.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia visus rugsėjo 22 d., atvykti į Juodkrantės Gintaro įlanką, palikti kasdienius rūpesčius ir leisti sau panerti į mįslingą ir kerintį rudens lygiadienio reginį.

„Galbūt Briedžių Briedės degančiose akyse pamatysite savo dievišką atspindį”, - rašoma pranešime.

Šių metų nendrinių skulptūrų tema - „Saulės kelias”. Tai jubiliejinio – 20-tojo simpoziumo darbo vaisius.

 

Visą savaitę menininkai Andrius Sirtautas, Arūnas Augutis, Reda ir Arūnas Uogintai, plušėjo prie senosios Baltų kultūros dvasia alsuojančios, nendrinės kompozicijos.

Renginio metu bus platinimas vienkartinis valstybinio parko bilietas už 1 Eur. Įsigydami lankytojo bilietą, Jūs prisidedate prie Kuršių nerijos nacionalinio parko vertybių išsaugojimo.