Premjerė I. Šimonytė davė šaulio priesaiką (FOTO)

Premjerė I. Šimonytė davė šaulio priesaiką (FOTO)
AA

Šiandien, kovo 11-ąją, prie Lietuvos Respublikos Seimo, Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje plačiai pagausėjo Lietuvos šaulių sąjungos gretos.

Pirmą kartą per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį vienu metu prisiekė ir pasižadėjo kiek daugiau nei 600 Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulių ir jaunųjų šaulių, tarp jų ir premjerė Ingrida Šimonytė.

šimonytė šauliai

I. Šimonytė teigė, jog sprendimas prisidėti prie šaulių brendo ne vienerius metus.

šimonytė šauliai

„Buvau apsisprendusi tą padaryti, tiesiog šiais metais turbūt atėjo tas momentas, kai parašiau prašymą ir šiandien prisieksiu“, –  teigė premjerė.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sveikindamas šaulius, pabrėžė, kad „Herojiškumo ir žmonių vienybės pavyzdį šiandien matome Ukrainoje. Ukrainiečiai ir laisvės idėja – nenugalimi ginklais. Mūsų valstybingumas – tai mes piliečiai, pasiruošę ginti valstybę, savo laisvę ir norą gyventi demokratinėje šalyje. Jūs, šauliai, savo noru prisiekiate būti ištikimi Lietuvos valstybei, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas. Esate tvirta organizacija, atliepianti šiandienos realijas – parodykite savo pavyzdžiu šauliškos veiklos prasmę ir reikšmę visuomenėje“.

šaiuliai

Ceremonijoje taip pat dalyvavo ir šaulius sveikino Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys ir kt. aukšti šalies pareigūnai.

šaulių priesaika

Iš viso kovo 11-ąją visoje Lietuvoje tarnauti Lietuvos Respublikai pasižadėjo ir prisiekė beveik tūkstantis šaulių ir jaunųjų šaulių.

šailių priesaika

šaulių priesaik§§

Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama ir jai padedanti savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija. Sąjungos tikslas – stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą, telkti jos piliečius ir prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo. Ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems.

Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. ir šiuo metu vienija per 12 tūkstančių narių.

šailių sąjunga

Ikona, uždaryti