Pradedama būsimų buriavimo praktikantų registracija atrankai į „Tall Ships Races 2021” burlaivių įgulas

Pradedama būsimų buriavimo praktikantų registracija atrankai į „Tall Ships Races 2021” burlaivių įgulas
AA

Vasarą Klaipėda pasipuoš gražiausių pasaulio laivų burėmis - birželio 27-30 dienomis čia sugrįš „The Tall Ships Races 2021“ burlaiviai. Į Klaipėdą – starto uostą, šiuo metu užsiregistravę 44 laivai iš keturiolikos pasaulio valstybių, tačiau  skaičiuojama, kad renginio metu Klaipėdą aplankys apie 60 laivių, iš kurių 10-12 priskiriami A klasei.

Buriavimo praktikantų atranka

Pasirengusius jūros iššūkiui ir norintiems įgauti neeilinės patirties, jaunimo ugdymą jūroje propaguojantys burlaiviai ir renginio organizatorius kviečia 15–25 metų amžiaus jaunuolius mokytis buriavimo ir tapti  tarptautinių įgulų nariais. Dalyvaujant atrankoje buriavimo patirtis nebūtina.

Iš visų atsiųstų anketų komisija atrinks 30 jaunuolių, kuriems kelionė burlaiviu iš Klaipėdos į Turku (mokymai, nakvynė ir maitinimas burlaivyje, sporto renginiai, ekskursijos, įgulų vakaras finišo mieste ir kelionė atgal į Klaipėdą autobusu) bus apmokėta organizatorių lėšomis. Įprastai vieno praktikanto para burlaivyje kainuoja nuo 100 iki 150 eurų.

Komisiją, kuri vertins gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarys penki asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas, kapitonas ir nepriklausomas ekspertas.

Itin didelę reikšmę galutiniam vertinimo balui turės motyvacinis laiškas. Laiškas, kurio apimtis ne daugiau kaip 15 sakinių, turi įrodyti jaunuolio pasiryžimą ir norą susipažinti su jūriniu gyvenimu. Užpildytas anketas galima siųsti iki gegužės 1 d.

 

Į laivą tik su neigiamu testu

Saugumas ir sudėtingi sprendimai – neatsiejama „Tall Ships Races 2021” pasirengimo dalis. Tarptautinės lenktynės, kurioje įprastai dalyvauja laivai iš poros dešimčių valstybių, turi užtikrinti saugumą atsižvelgiant į kiekvienos dalyvaujančios valstybės pandeminę situaciją ir su ja susijusias nuostatas. Esama situacija lėmė ir naują terminologiją - laivas įvardinamas kaip saugus „burbulas“ kurio įguloje tik neigiamą testą gavę asmenys.

„Pirminiuose renginio planuose kūrėme situacijas tikintis, kad iki vasaros daugelis valstybių bus pasiekę aukštą vakcinacijos procentą. Akivaizdu, kad taip nebus ir mūsų renginys vyks su nemažais ribojimais. Todėl visi būsimi kadetai  prieš lipant į laivą privalės atlikti ir gauti neigiamą Covid testo atsakymą. Mūsų tikslas, net ir šiais pandeminiais laikais suteikti šansą jauniems žmonėms ir tuo pačiu garantuoti maksimalų saugumą“, - sako „The Tall Ship Races“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Klaipėda didžiųjų burlaivių lenktynių starto uostu taps birželio 27-30 dienomis. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija).

Jūrai neabejingi 15–25 metų amžiaus jaunuoliai kviečiami REGISTRUOTIS ir TAPTI BURIAVIMO PRAKTIKANTAIS.

Anketą rasite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI_zjmgFngyDv9ucB8xSohieRPIsVJBSZYQXHpIKAanz4ywA/viewform

Anketų laukiama iki 2021 m. gegužės 1 d.

Daugiau informacijos ilona@seafestival.lt

 

 

Reklama Ikona, uždaryti