Po ilgų Egidijaus Dragūno diskusijų su Klaipėdos miesto savivaldybe priimtas galutinis sprendimas dėl koncerto

Po ilgų Egidijaus Dragūno diskusijų su Klaipėdos miesto savivaldybe priimtas galutinis sprendimas dėl koncerto
AA

Atlikėjas Egidijus Dragūnas paskelbęs, jog jam nesuteikiamas leidimas koncertuoti Klaipėdoje, nenuleido rankų. Po ilgų diskusijų su miesto savivaldybe penktadienį jis gavo laišką, kuriame teigiama, jog žymus atlikėjas gali surengti savo pasirodymą uostamiestyje.

 

Laiške, kurį socialiniuose tinkluose paviešino E. Dragūnas teigiama, kad jį pasirašė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius. Jame rašoma, jog suteikiamas leidimas grupei „Sel“ pasirodyti vasaros estradoje.

„Leidžiu UAB „Idėjų logistika“ 2023 m. liepos 15 d. nuo 17.00 val. iki 23.00 val. (pasirengti ir įrangai sutvarkyti – nuo liepos 10 d. 20.00 val. iki liepos 17 d. 12.00 val.) Vasaros estradoje ir jos prieigose organizuoti renginį „SEL koncertas Klaipėda“, – rašoma Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius laiške.
sel klaipėda
 

Delfi primena, kad neseniai atlikėjas Egidijus Dragūnas pranešęs apie koncertus didžiuosiuose Lietuvos miestuose susidūrė su problema. Kreipęsis į Klaipėdos savivaldybę žinomas vyras sulaukė rašto, kuriame teigiama, kad leidimas grupei „Sel“ koncertuoti uostamiestyje neišduodamas.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos siųstame rašte buvo teigiama, kad E. Dragūnas 2023 metų sausio 16 dieną pateikė prašymą organizuoti renginį viešoje vietoje, Klaipėdoje.

Toliau rašte buvo nurodoma, kad grupės „Sel“ koncertai Klaipėdos Vasaros estradoje vyksta jau keletą metų ir po kiekvieno koncerto yra gaunami skundai, kad buvo pažeisti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme ir išduotame leidime organizuoti renginį nurodyti reikalavimai, taip pat Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo, Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ reikalavimai. Buvo teigiama, kad leidimas organizuoti renginį neišduodamas „renginiams, kurių metu, policijos arba renginių koordinatoriaus nuomone, gali kilti riaušės arba tokie renginiai pagal savo pobūdį gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ar pasipriešinimą, arba yra gauta objektyvių duomenų ar kita informacija dėl galimų pažeidimų“, informuota, kad leidimas minėtam renginiui nebus išduotas.

Reaguodamas į šį raštą, E, Dragūnas pasisakė socialiniuose tinkluose. Žinomas vyras kreipėsi į klaipėdiečius su prašymu apginti teisybę.

„Sveiki, šiandien kreipiuosi į klaipėdiečius. Mes pranešėme, kad Klaipėdoje vyks mūsų koncertas, bet šiandien gavome iš Klaipėdos savivaldybės laišką, kad mūsų koncertas nėra įmanomas, nes savivaldybė baiminasi riaušių, per didelio garso, bet aš tik suvokiu, kad tai yra piktybinis pagalių kaišiojimas į ratus. Brangūs valdininkai, noriu pasakyti jums viena, kad tai yra bendras Lietuvos tautos turtas, tai nėra jūsų turtas ir jūsų sprendimai yra neteisingi, nesąžiningi.

Prašau Klaipėdos žmonių, kurie klauso mano muziką, kurie buvo mūsų koncertuose, aš labai stengiausi daug kartų dėl jūsų, pasistenkite šiandien dėl manęs ir apginkite teisybę. Ačiū, Klaipėdos žmonės. Vienas klausimas, kas valdo, vienas valdininkas visą miestą, kuris uždraus žmonėms tą vakarą švęsti, kad būtų pilni viešbučiai, kad žmonės gautų pelną, kad būtų pilni restoranai, kad žmonės šypsotųsi. Ar tai sąžininga? Pamąstykite“, – sakė E. Dragūnas.

delfi,l