Pirmoji diena festivalyje „Karklėje“: duotas startas įspūdingam savaitgaliui

Pirmoji diena festivalyje „Karklėje“: duotas startas įspūdingam savaitgaliui
AA

Ilgojo savaitgalio vėjams papūtus, vakar, penktadienį, didžiuliai būriai žmonių pasuko link pajūrio, o didžioji dalis jų – į Karklę, kadangi čia prasidėjo didžiausias pajūrio renginys – muzikos ir pramogų festivalis „Karklė“.  

karklė klaipėda

Pirmoji diena buvo paženklinta jaunųjų grupių debiutu, nutrūktgalvišku repo vakarėliu ir kontrastingu pastarajam – jaukiu filmų vakaru, sutraukusiu nemažą ratą žiūrovų.

Festivalio pradžia, kaip ir pridera pajūrio festivaliui, prasidėjo scenoje, įsitaisiusioje įspūdingoje vietoje – šalia švelniai banguojančios Baltijos jūros ir auksinio paplūdimio. Tiesa, ši lokacija pirmomis festivalio akimirkomis sutraukė nemažiau žmonių, nei scenoje vykstantys pasirodymai – žmonės mėgavosi paplūdimio pramogomis, maudėsi jūroje, fotografavosi, kadangi saulės nutviekstas smėlis ir čia pat esančios meninės instaliacijos davė geriausią rezultatą.

karklė festivalis

Festivalyje – didelis dėmesys jauniesiems muzikos talentams

Festivalio muzikinį startą davė jaunųjų grupių konkurso „Own the Stage“, kurį drauge keletą mėnesių su partneriais organizavo festivalio „Karklė“ rengėjai, finalas. Scenoje pasirodė 6 finalistų grupės, savo telentu, kūryba ir charizma siekusios sužavėti tiek publiką, tiek ekspertų komisiją. Scenoje skambėjo margiausias muzikos stilių popuri – trankus rokas, repas, eksperimentinė muzika. Nors būdami scenos naujokai ir debiutantai festivalyje, atlikėjai sulaukė nemažo dėmesio, o drąsesnė auditorijos dalis net gi bandė drauge dainuoti pirmą kartą viešai pristatomų kūrinių priedainius.

Tarp besivaržiusiųjų grupių – „Sintetinės meilės“, „Elizi“, Mariaus Repšio ir grupės „Baso Pegaso“, RPTLE bei „Bitter Roots“, nugalėtoja buvo išrinkta, pop stiliaus žanro muziką atliekanti grupė „Nouvelle“. Be „Own the Stage“ simbolinės nugalėtojų statulėlės, charizmatiškajai kompanijai atiteko pinginis prizas, skirtas grupės dainų viešinimui radijo stotyse, šansas nufilmuoti klipą su profesionalų komanda ir simbolinis, festivalio įsteigtas prizas – galimybė kitąmet atidaryti „Karklės“ festivalį didžiojoje scenoje.

karklė festivalis klaipėda

Audringas „apšilimas“ prieš savaitgalį: trepo muzikos vakarėlis

Vakarėjant, pasibaigus jaunųjų grupių koncertui, festivalio prieigose vis dar būriavosi eilės žmonių, norinčiųjų patekti į savaitgalio fiestą, nešinų kuprinėmis, miegmaišiais, palapinėmis ir kitų, tokio tipo renginiui būdingų, atributų. Gausi eilė nestokojo nei geros nuotaikos, nei šypsenų ir noriai pozavo renginio fotografams.

Kol vieni dar tik rentė palapines, kiti jau kėlė rankas ir lingavo į taktą šalia kopų scenos. Trepo vakarėlio startas buvo patikėtas vienam iš tą vakarą pasirodžiusių treperių – atlikėjui „West One“. Susirinkuosius atlikėjas džiugino savo kūrybos dainomis, scenoje skambėjo ir vos prieš keletą savaičių pristatytas singlas „Reikalai“, kuris turėtų nugulti į netolimoje ateityje planuojamą išleisti albumą „Nesuprasiu“.

Šalia scenos vis intensyviau rinkosi trepo muzikos gerbėjai, kadangi prieš vidurnaktį čia turėjo pasirodyti neoficialūs šio muzikos stiliaus „ambasadoriai“ Lietuvoje – „Flying Saucer Gang“ (FSG). Maištautojų vardą FSG vyrukai pateisino su kaupu – audringas vakarėlis vyko ne tik šalia scenos, kurioje mintinai išmokus dainų tekstus kartojo minia, tačiau ir pačioje scenoje – „gauja“ siautė, juokavo ir mėgavosi išskirtiniu publikos dėmesiu. Pasiutusiai siautulingas pasirodymas vainikavo pirmąją festivalio muzikinę dalį ir be žodžių patvirtino, kad „Apšilimas pavyko, startas į savaitgalį, kupiną muzikos ir pramogų – duotas“.

Kol vieni mėgavosi repo tekstais  ir ritmais, drąsesnieji, net ir saulei nusileidus lindo į jūrą, o paplūdimio smėlį trypė DJ scenos klausytojai, mat pastaroji įsitaisiusi čia pat – vos už kelių žingsnių nuo krantą skalaujančių Baltijos jūros bangų.

karklė klaipėda

Kontrastas audringam vakarėliui – jaukus kinas po atviru dangumi

Kopų scenoje vykstant audringam vakarėliui, kiek atokiau prasidėjo jaukioji festivalio pramoga – kinas po atviru dangumi, kuris sutraukė būrį gerbėjų. Kaip ir visas festivalis, kinas, šįkart, buvo taipogi apie muziką ar šios srities ryškias asmenybes. Pirmojo kino seanso metu žiūrovams buvo rodomas dokumentinis pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį – „Kernagis“. Ekrane buvo galima ne tik išvysti legendinę asmenybę, tačiau čia skambėjo ir, jau klasika tapusios dainos, kurios festivalio kontekste suskambo dar kitomis spalvomis. Pavyzdžiui, daina „Purpurinis vakaras“ simboliškai tiko prie raudoniu nusidažiusio dangaus, besileidžiant saulei į jūrą.

Kito filmo, kurį pasirinko festivalio naktinėtojai, centre buvo taipogi muzika - škotų filmo „Reivas“ garso takelyje skambėjo reivo ir techno muzika, puikiai pažįstama, mėgstantiems šį stilių.

Antroji festivalio diena nuteikia įspūdingai muzikos ir pramogų kelionei

Antrąją festivalio dieną pradės humoras: gerai išsimiegojus, jau vidurdienį visus prie scenos pakvies stand-up komedijos rinktinė – Tomas Rinkevič, Vita Žiba ir Deividas Vizgirda, kurie bus stipri įžanga į kitą komedijos vakarėlį – savo naujausios ir dar niekur nepristatytos programos premjerą čia surengs stand-up komedijos žanro atstovai „Com.Unija“ – Mantas Grimalis, Airidas Jankus, Vanilla Killa B ir Henry Match.

Pagrindinę festivalio sceną, kaip jau įprasta „Karklei“, atidarys jaunieji talentai – grupė „Marabu“, kurie dar 2019 metais tapo jaunųjų grupių konkurso laureatais ir iškovojo šią teisę. Iškart po atidarymo scenoje skambės sunkioji muzika – čia elektrinėmis gitaromis ir būgnais decibelus virpins roko grupė „Thundertale“.

 Įsibėgėjus vakarui, minia prie pagrindinės scenos tik didės – čia pasirodys viena iš festivalio „headlinerių“ – atlikėja MInelli, kurios populiarieji hitai „Rampampam“ bei „MMM“ Lietuvos radijo eteryje „pramušė“ stogą ir karaliavo „topuose“ net keliolika savaičių.

Po atlikėjos Minelli pasirodymo, scenoje bus labai ryšku, kadangi rampų šviesose išryškės lietuviškosios popscenos karalienės veidas ir pasigirs išskirtinis dainininkės vokalas – publikai savo hitus dovanos Džordana Butkutė.

Kiek po vidurnakčio, pagrindinėje scenoje vyks vienas bene laukiamiausių festivalio pasirodymų – nedažnus pasirodymus Lietuvoje rengiantis elektroninės muzikos virtuozas „Ten Walls“ savo debiutą „Karklėje“ pažymės ir premjera – festivalyje jis pristatys naujausią savo kūrinį „Runaway“.

 

Ikona, uždaryti