Penktadienio popietę, „Sūduvyje“ vėl skambės muzika

Penktadienio popietę, „Sūduvyje“ vėl skambės muzika
AA

Šį penktadienį, birželio 9 d., 16 val., laivo-muziejaus M52 denyje vėl skambės muzika. Tai – jau antrasis Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestro koncertas šiame laive. Į pirmąjį gausiai susirinkę klausytojai ir praeiviai, palydėjo muzikantus šiltais plojimais, taip parodydami, kad muzikos miesto erdvėse būtinai reikia.  

Orkestro vadovas Egidijus Miknius sako, kad ir muzikantams labai patiko „Sūduvio“ denis.

– Orkestras ir siūbavo, ir lingavo kartu su laivu, – šypsojosi vadovas. – Groti buvo lengva, atrodo, kad garsai, atsimušdami į Dangės vandenį, tik stiprėjo. Fantastiška akustika!

45 minučių programai dirigentas parinko nuotaikingą repertuarą. Jame – nuo A. L. Dvoržako 9-osios simfonijos temos, iki – lietuvių liaudies dainos „Strazdas“ improvizacijos, G. Kuprevčiaus, V. Kernagio gražiausių dainų melodijų, džiazo, šokių, muzikos, M. Mikutavičiaus, grupės „Bavarai“ repertuaro.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad tokie koncertai yra puikiausias įrodymas ir parodymas, kaip M52 „Sūduvis“ prasmingai keičia kursą ir virsta iš minų medžiotojo  kultūros medžiotoju.

Į kitus koncertus „Sūduvyje“ Karinių jūrų pajėgų orkestras kvies liepos 1 d. ir rugsėjo 2 d. 16 val.