Pašto dėžutėje klaipėdietės laukė staigmena- į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas šikšnosparnis

AA

Viename Klaipėdos daugiabučių, gyventoja Aušra savo pašto dėžutėje rado ne laiškus, o keistą būtybę - dvispalvį plikšnį – į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą šikšnosparnį.

Apie uniklaų svečią ponia Aušra pranešė Pajūrio Regioninio parko darbuotojams. 

„Metų pradžia va tokia. Ponia Aušra, ačiū jai už rūpestingumą, rado savo pašto dėžutėje žvėrį, kuris matyt nuo laiškų dėjimo išsibudinęs, per atlydį kažkaip patekęs į netinkamą vietą. Lauke lietus, jo būklė neaiški. Teko parsivežt, pagirdyt, gerai pamaitint musėmis ir jų lervomis (ačiū žvejų masalų automatams). Žvėris pasikėlė temperatūrą, gerai prikišo skrandį, atsigėrė ir ryte išskrido į platųjį pasaulį. Šilta, balkoną laikiau atidaręs, žvėris sveikas, susigaudė, ką daryt“, – savo patirtimi socialiniame tinkle dalinosi Pajūrio regioninio parko vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis.

Kol šikšnosparnis svečiavosi E. Paplauskio namuose, vyriausiasis ekologas užfiksavo šią akimirką trumpame video (žiūrėti viršuje).

Pasak Pajūrio regioninio parko, per atlydžius taip atsitinka, jie pabunda, keičia žiemojimo vietas kartais jei kažkas negerai ir patenka į visokias nepatogias situacijas. 

E. Paplsukis teigia, kad daugiabučiai šikšnosparniams atstoja kalnų uolas, kuriose natūraliai žiemoja, tai čia ir renkasi žiemavietes, plyšių jiems čia yra apsčiai.

Radę neįprastoje vietoje šikšnosparnį, visada galite kreiptis į Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugiją.

 

Reklama Ikona, uždaryti