Pasaulinę pakrančių valymo dieną švarins Melnragės paplūdimį

Pasaulinę pakrančių valymo dieną švarins Melnragės paplūdimį
AA

Rugsėjo 16-oji - pasaulinė pakrančių valymo diena, ta proga visi kviečiami susitikti Melnragės paplūdimyje, Klaipėdoje.

Susirinkę švarins paplūdimį, taip pat čia bus pristatoma Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją!" ir Giedriaus Bučo instaliacija „Jūra prasideda čia!".

Pasauline pakrančių valymo diena siekiama atkreipti dėmesį į netinkamai tvarkomų atliekų krizę, sutelkti visas visuomenės sferas dalyvauti valymo, šiukšlių rinkimo akcijose. Visiems kartu ieškoti sprendimų kovoti su netinkamai tvarkomomis atliekomis.

DIENOTVARKĖ
12 val. Giedriaus Bučo instaliacijos „Jūra prasideda čia!" pastatymas/pristatymas (prie kavinės Ateik Ateik Jūra)
13 - 16 val. Pakrantės, kopų ir prieigų švarinimas. Prisijungti galima bet kuriuo metu, vienam ar su kolektyvu. Mes parūpinsime šiukšlių maišus, o Jūsų prašome atsinešti savo pirštines (rekomenduojame ne vienkartines). Visiems dalyviams švarinantiems paplūdimį, kavinė Ateik Ateik Jūra suteiks 15 proc. nuolaidą karštam gėrimui.

13 - 16 val. Bendravimas ir diskusijos prie instaliacijos, suneštinės vaišės, o organizacija "Po bangom" padės geriau pažinti jūrą.
18 val. Ekspedicijos pėsčiomis aplink Baltijos jūrą “Išsaugokime Baltiją!” pristatymas Melnragės bendruomenei. (arčiausiai molo esančiose Antrojo Pasaulinio Karo įtvirtinimuose, šalia Odesos promenados)

„Mūsų planeta yra nuostabi, nuostabi ir Lietuva, tik kartais savo ego vedini ar tiesiog nežinodami mes paliekame perteklinio vartojimo pėdsakus. Todėl mūsų kasdieninėje veikloje ir kiekviename mūsų organizuotame renginyje mes pasižadėjome būti darnesni su mus supančia aplinka. Labai prašome Jūsų – svečių, tiekėjų, partnerių, savanorių, mus palaikyti, padėti Lietuvai ir mūsų planetai būti tvaresnei", - rašoma Save the Baltic sea pranešime.

Taip pat organizatoriai pateikia keletą paprastų ir draugiškų aplinkai sprendimų, kuriuos, be didelių investicijų ir pastangų, savo veiklai ir buityje gali pritaikyti bene kiekvienas iš mūsų:

* Keliaudami pas mus pasistenkite atvykti viešuoju transportu, dviračiu ar nuomojama transporto priemone, o jeigu vykstate automobiliu, padarykite tai su draugų grupe ar pakvieskite pakeleivius.
* Nenaudokime jokių vienkartinių indų – lėkštučių, puodelių, įrankių, šiaudelių ir kt.
* Nenaudokime plastikinių vienkartinių butelių. Pasiimkite su savimi gertuvę, o geriamo vandens pasipildysime gretimais esančiose kavinėse.
* Atsiveždami savo užkandžius pasistenkite juos įsigyti be pakuotės ar su kuo mažiau pakuočių.

„Darnus vystymasis priklauso tik nuo mūsų pačių tvaraus požiūrio į mus pačius, mus supančią aplinką ir ateitį – pradėkime keistis dar šiandien!", - skatina organizatoriai.

Reklama Ikona, uždaryti