Pajūrio kempinge jau 15-ąjį kartą vyko Jaunimo Vasaros Akademija

Pajūrio kempinge jau 15-ąjį kartą vyko Jaunimo Vasaros Akademija
AA

Rugpjūčio 18-20 dienomis, Pajūrio kempinge triukšmavo jaunimas - jau 15-ąjį kartą vyko Jaunimo Vasaros Akademija 2021.

JAUNIMO STOVYKLA PAJ8RYJE

Šio renginio tikslas – suteikti jaunimui žinių, socialinių įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai, skatinti bendradarbiavimą tarp regionų aktyvaus pilietiškumo, dalyvavimo demokratiniame gyvenime, užimtumo, tarptautinio bendradarbiavimo srityje ir  skatinti domėtis naujausiomis technologijomis ir inovacijomis. Pagrindinė akademijos tema buvo Darnaus vystymosi tikslai.

  Jaunuoliai atvyko iš 17 įvairių Lietuvos regionų - nuo Trakų, Visagino, Vilkaviškio iki Palangos, Mažeikių ir kt. Dalyvių buvo apie du šimtus, bet kiekvienas jų į renginį buvo įleidžiamas pateikus tik galiojantį galimybių pasą.

Jaunimo Vasaros Akademija 2021 truko tris dienas. Pirmąją dieną Klaipėdoje oras nelepino, tačiau renginio dalyvių  tai nė kiek neišgąsdino. Į Jaunimo Vasaros Akademiją 2021 atvyko svečiai iš Jaunimo reikalų departamento,  LiJOT komandos, LCC dėstytojai ir projekto „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 m.“ komanda, kurie pasidalino informatyviais pranešimais, aktualiais jaunimui. Taip pat jaunuoliai dalyvavo darbo grupėse apie darnaus vystymosi tikslus, kurias vedė mentoriai iš LCC universiteto, LiJOT, Visuomenės ir verslo plėtros instituto, Pasaulio piliečių akademijos, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje bei mentorė Inga Kulikauskė. Jų metu jaunuoliai generavo originalias idėjas apie darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą bei jas pristatinėjo. Vakare jaunimas nepasidavė vėjui ir leidosi į žygį pajūriu iki Olando kepurės. Pirmosios renginio dienos pabaigą vainikavo grupė „Your Chair, Mrs. Smith“.

jaunimo vasaros stovykla

Ketvirtadienį dalyviams buvo paruoštos edukacinės erdvės - 3D taškas, Galvok: taip arba ne, Visuomenės sveikatos biuras (pirmosios pagalbos mokymai), Eurodesk taškas, Kojūkai, Pataikyk į tą skylę, Gumiansviedis, Jenga, Išmok šokti, Kroketas, Nusifotografuok su komanda, Pamėtyk į krepšinį, DVT (darnaus vystymosi tikslų) akademija, „Klaipėda-Europos jaunimo sostinė 2021“ dirbtuvės. Išbandę visas edukacines erdves, dalyviai demonstravo savo atkaklumą orientacinėse žaidynėse. Antrojoje dienos pusėje miestai pristatinėjo atliktus namų darbus apie darnaus vystymosi tikslus, po kurių vyko talentų pasirodymai. Vėliau jaunuolius džiugino grupė „Jauti“ ir putų šou. Tikimės, jog dalyviams neteko ilgai ieškoti savo draugų, pasiklydusių tarp putų, ir puikiai praleido laiką.

Trečiąją dieną vyko apdovanojimų ceremonija, kurioje sveikinimus perdavė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Palangos vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas. Jaunimo vasaros akademijos „Kartu mes galim daugiau“ vėliava buvo perduota Palangos miestui. Linkime sėkmės Palangai organizuojant kitų metų Jaunimo vasaros akademijos renginį.

Renginį organizavo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Reklama Ikona, uždaryti