Paaiškėjo, kada Klaipėdoje vyks laukiamiausias vasaros renginys - Jūros šventė

Paaiškėjo, kada Klaipėdoje vyks laukiamiausias vasaros renginys - Jūros šventė
AA

Šiais metais laisvai banguojančios Jūros šventės bangos užlies Klaipėdos miestą šiek tiek ankščiau nei įprastai - liepos 21-23 dienomis. 

Bus gausu ir tris dienas vykstančių jūrinių renginių. Organizatoriai teigia, kad 100 iš jų bus nemokami - jūrinės ceremonijos, geriausi, koncertai, ryškūs teatriniai pasirodymai, parodos ir susitikimai, didžiausia vasaros mugė, sportas, pramogos.

Jūros šventė pasklis per visą miestą - nuo mažiausių Klaipėdos senamiesčio skverų iki Smiltynės paplūdimių, o sau tinkamą pramogą atras kiekvienas, nes renginių įvairovės netruks - nuo klasikos iki kokybiškos populiariosios kultūros.

Pirmą kartą Klaipėdoje Jūros šventė buvo surengta 1934 metais rugpjūčio 11-12 dienomis.

Daugelis pirmosios Jūros dienos renginių tapo tradiciniai: žuvusiems jūroje vainiko nuleidimas, įspūdinga eisena su fakelais per miestą, vandens karnavalas ir kita. Po 1934 m. vėliau surengtose šventėse, be jau tapusių tradicinėmis, atsirasdavo naujų ceremonijų bei renginių. 


Vienu didžiausiu šių laikų Jūros šventės įvykiu yra laikoma tautodailės mugė – čia į nesibaigiantį 3 dienų prekybinį šurmulį iš visos Lietuvos suvažiuoja arti 300 savo dirbinius parduodančių meistrų ir pardavėjų.