Nuo šiandien nebelieka paveiktų šalių sąrašo

Nuo šiandien nebelieka paveiktų šalių sąrašo
AA

Nuo šiandien, vasario 23 d., nebelieka COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašo, tačiau reikalavimai keliautojams, nustatyti kituose teisės aktuose, galioja ir toliau. 

Keliautojams, atvykstantiems iš:

ES,

Islandijos,

Lichtenšteino,

Norvegijos,

Šveicarijos Konfederacijos,

Jungtinės Didžiosios Britanijos,

Šiaurės Airijos Karalystės,

Andoros Kunigaikštystės,

Monako Kunigaikštystės,

San Marino Respublikos,

Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės)

Netaikomi jokie su kelionėmis susiję COVID-19 ligos valdymo apribojimai.

Tai reiškia, kad iš šių šalių atvykstantiems keliautojams nereikia pildyti keleivio anketos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tinklalapyje ir atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos, net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs.

Atvykus į Lietuvą izoliuotis taip pat nereikia.

Iki 2022 m. kovo 31 d. iš trečiųjų šalių atvykstančių užsieniečių atvykimas į Lietuvą yra ribojamas.

Keliautojai iš trečiųjų šalių, kurie gali atvykti į Lietuvą, prieš atvykdami privalo užpildyti NVSC anketą ir, jei asmuo neatitinka Lietuvoje galiojančių vakcinacijos bei persirgimo kriterijų, atsivežti neigiamą PGR tyrimo atsakymą (galioja 72 val. nuo tyrimo paėmimo momento). Izoliacija keliautojams iš trečiųjų šalių netaikoma. 

Primenama, kad atvykstant iš bet kurios šalies rekomenduojama laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių visos kelionės metu. Svarbu dėvėti medicininę kaukę, laikytis atstumų, nesibūriuoti, nebūti nevėdinamose patalpose ar jose leisti kuo mažiau laiko, dažnai plauti rankas.

Pajutus koronavirusui būdingus simptomus (kosulį, slogą, sunkų kvėpavimą, temperatūrą ir kita), rekomenduojama nekeliauti.

Taip pat, ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo į Lietuvą paties gyventojo lėšomis jo pasirinktoje gydymo įstaigoje ar laboratorijoje rekomenduojama atlikti PGR tyrimą arba antigeno testą. Rekomendacija netaikoma asmenims, persirgusiems koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, ne anksčiau kaip prieš 90 dienų iki atvykimo į Lietuvą.

Raginame keliautojus, vykstančius į kitas šalis iš Lietuvos, prieš kelionę pasidomėti, kokius reikalavimus keliautojams taiko šalis, į kurią vykstama. Daugiau informacijos galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje www.keliauk.urm.lt arba oficialioje Europos sąjungos svetainėje „Re-open EU“.

Ikona, uždaryti