Nuo rytojaus gyvensime laisviau: viešose erdvėse – be kaukių ir po penkis

Nuo rytojaus gyvensime laisviau: viešose erdvėse – be kaukių ir po penkis
AA

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymams dėl tolesnio karantino švelninimo. Nutarta leisti restoranų, kavinių, barų darbą vidaus sąlygomis, atnaujinta švietimo įstaigų, sveikatinimo paslaugų centrų veikla, leidžiama viešose erdvėse nebedėvėti veido apsaugos priemonių, parkuose ir kitose lauko erdvėse vaikščioti iki penkių asmenų.

 

Restoranų, kavinių, barų veikla.

Pritarta, kad, užtikrinus saugumo reikalavimus, kavinės, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įstaigos duris galėtų atverti jau nuo gegužės 18 dienos ne tik lauke, bet ir viduje. Leista viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms, barams, naktiniams klubams ir kitoms pasilinksminimo vietoms veikti nuo 8 iki 22 valandos.

Darbo laiko ribojimas nebus taikomas maitinimo įstaigoms, veikiančioms lauke ir teikiančioms maistą išsinešimui. Beje, nuo gegužės 18 dienos Vyriausybė leido atnaujinti kazino ir lošimo automatų salonų veiklą, ribojant jų darbo laiką nuo 8 iki 22 valandos.
 

Švietimo įstaigų darbas.

Vyriausybės priimtu nutarimu leista darbą atnaujinti mokykloms. Pradinukai į mokyklas galės grįžti nuo gegužės 25 dienos, o vyresniųjų klasių mokiniai – nuo birželio. Švietimo įstaigos taip pat pačios nuspręs, suderinusios su steigėju ir bendruomene, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą su nustatytais reikalavimais arba mišrų. Taip pat leidžiama atnaujinti neformalųjį švietimą. Bendrojo ugdymo mokykloms bus galima vesti mokyklose konsultacijas ir teikti švietimo pagalbą mokiniams, kurie neturėjo tinkamų sąlygų mokytis nuotoliniu būdu pagal pradinio ugdymo programą. Suteikiama galimybė vykdyti aukštojo mokslo studijas, kurių neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu, ir įgyvendinti profesinį mokymą, kai jo neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu arba kai jis vykdomas individualių užsiėmimų principu.

Kaukių dėvėjimas.

Taip pat nuo gegužės 14 dienos kaukių dėvėjimas atvirose vietose lieka rekomendacija, bet nebėra privalomas, išskyrus susibūrimo vietas – turgavietes, viešojo transporto stoteles, renginius, ekskursijas. Kaukes toliau reikės dėvėti viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo vietose, taip pat sportuojant.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, sušilus orams, kai kuriems žmonėms veido apsaugos priemonių dėvėjimas tampa didesne problema nei pats koronavirusas. Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones Lietuvoje privaloma nuo balandžio 10 dienos.

Plečiamas valstybės sienos perėjimo punktų sąrašas.

Asmenų ir lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją buvo leidžiamas per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Lazdijai–Aradninkai. Vyriausybės posėdyje pritarta siūlymui nuo gegužės 18 dienos punktų sąrašą išplėsti, įtraukiant Kalviai–Meitenė sienos perėjimo punktą.

Skrydžiai.

Nutarimu atlaisvinta skrydžių leidimų tvarka – tam nebereikės užsienio ir susisiekimo reikalų ministrų leidimo, pakaks Lietuvos transporto saugos administracijos sutikimo.

Būriavimasis viešose erdvėse.

Vyriausybė taip pat nutarė nuo gegužės 14 dienos leisti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis. Iki šiol buvo leidžiama būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis.

Sportas.

Nuo gegužės 18 dienos mažinamas atstumas tarp sportuojančių asmenų: sportuoti bus galima ne didesnėmis nei dešimties asmenų grupėmis, užtikrinant penkių kvadratinių metrų plotą vienam žmogui. Nuo gegužės 30 dienos bus leidžiamos aukšto meistriškumo sporto varžybos, kurios galės vykti be žiūrovų.

Ekskursijos.

Nuo gegužės 18 dienos leidžiamos ir nedidelės ekskursijos viešose erdvėse, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp asmenų. Ekskursijos bus galimos, lankant archyvus, bibliotekas ir muziejus, jeigu bus užtikrinamas ne mažesnis kaip penkių kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų ir asmenų grupių.

SPA veikla.

Numatyta, kad nuo gegužės 30 dienos vėl bus leidžiamas sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikimas.

Renginiai.

Atvirose ir uždarose erdvėse nuo gegužės 30-osios taip pat galės vykti renginiai, kuriuose dalyvaus ne daugiau nei 30 dalyvių ir bus užtikrinamas ne mažesnis kaip penkių kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų. Galės vykti ir asmeninės šventės tiek viešose atvirose, tiek uždarose erdvėse. Tačiau šventėse galės dalyvauti ne daugiau nei 30 asmenų.

Plečiami skrydžių maršrutai.

Vyriausybė taip pat pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui dėl skrydžių į Taliną ir Rygą atnaujinimo. Nuo gegužės 25 dienos atnaujinami skrydžiai į Taliną, o nuo gegužės 18 dienos – į Rygą. Šiuos skrydžius vykdys kompanija „airBaltic“. Nuo gegužės 13 d. į Vilnių iš Frankfurto ir atgal skraidina kompanija „Lufthansa“.

Karantinas tęsis iki vasaros

Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui karantiną pratęsti dar trims savaitėms iki gegužės 31 dienos ir pradėti ketvirtąjį jo švelninimo etapą.


 

 

Ikona, uždaryti