„Nida Jazz Maratonas“ festivalio scenoje – pasaulinį pripažinimą pelnę džiazo vardai

„Nida Jazz Maratonas“ festivalio scenoje – pasaulinį pripažinimą pelnę džiazo vardai
AA

Festivalis be kurio neįsivaizduojama Nida vasarą – „Nida Jazz Maratonas“ – rugpjūčio pradžioje tradiciškai kviečia džiazo gerbėjus į koncertus. Šiemet jau 21-ąjį kartą vyksiančio festivalio programoje išskirtiniai projektai ir žinomi džiazo pasaulio vardai iš Lietuvos, Estijos, Italijos, Vokietijos, Rusijos ir JAV.

 

Festivalio sumanytojas ir prodiuseris Leonidas Šinkarenka pats kiekvienais metais atrenka, kokie džiazmenai gros Nidoje. Daugumos jų nereikia ilgai įkalbinėti – festivalis jau seniai užsitarnavęs gerą vardą, be to, muzikantai mielai nori apsilankyti vienoje gražiausių ir romantiškiausių pasaulio vietų, Nidoje.

Pasak Lietuvos džiazo legendos, pastarieji dveji metai buvo sudėtingi ir kupini įvairių iššūkių. Todėl ypatingai džiugu, kad nepaisant pandemijos ir dėl jos kylančių suvaržymų šiemet Nidoje gros pasaulinio lygio žvaigždės. „Šių metų festivalį vadinu laisvės festivaliu, nes po karantino suvaržymų supratome, ką reiškia laisvai keliauti, koncertuoti, sutikti, apsikabinti. Džiaugiuosi, kad pasaulis atsidarė ir mes galime Nidoje priimti tokias pasaulinio lygio žvaigždes kaip , Tailor – Vintskevich kvartetą iš JAV ir džiazo legendą, amerikietę Eve CorneliOus“, – sako L.Šinkarenka.

Penkerius metus koncertuojantis Lorenzo De Finti kvartetas iš Italijos Nidos festivalio gerbėjams pristatys įspūdingą pasirodymą rugpjūčio 6 d., penktadienį, 21 val.

Du albumus išleidę italai dar praėjusiais metais turėjo apsilankyti Lietuvoje. Tačiau dėl pandemijos buvo priversti sustabdyti savo turą po Europą. Šiemet koncertas Nidos kopoje prie Švyturio tikrai įvyks. Italų kvartetas Nidos festivalio gerbėjams dovanos muziką, paliečiančią įvairias temas – bus šiek tiek ir romantikos, ir rimtumo, ir intensyvumo, šiek tiek liūdesio ir muzikinių iššūkių.

Paskutinę festivalio dieną, rugpjūčio 7-ąją, šeštadienį, ant didžiosios scenos lips Tailor – Vintskevich kvartetas su vokaliste Eve CorneliOus iš JAV.

Eve yra laikoma viena paklausiausių koncertuojančių vokalisčių. Turtingos paletės balso savininkė, sušildanti džiazo melodijas populiariosios muzikos intonacijomis, sužavėjo Europos, JAV, Japonijos ir Kubos publiką, yra visada laukiama Rusijos koncertų salėse.

Tailor – Vintskevich kvarteto nariai taip pat pelnę tarptautinį pripažinimą muzikantai.

Meistriško ir išradingo pianisto ir kompozitoriaus Leonido Vintskevich muzikoje rusų folkloras pinasi su Europos džiazo tradicijomis.


Jaunosios kartos džiazo profesionalas, saksofonistas Nikolai Vintskevich patraukė pasaulio dėmesį 1999-aisias, pasirodęs JAV scenoje su džiazo maestro Lioneliu Hamptonu. Išsyk pelnęs kritikų pripažinimą, Nikolai liko įdomus, novatoriškas atlikėjas, ieškantis naujo skambesio, derinantis technologijas ir klasikinį džiazą.

Universalus, plataus muzikinio spektro būgnininkas Joel Taylor yra grojęs ir įrašęs albumus su tokiais atlikėjais kaip Al di Meola, Franku Gambale, Andy Summersu, Brianu Brombergu, Mikeʼu Garsonu ir kitais. Su daugeliu kompozitorių bei atlikėjų yra įrašęs muziką kino filmams, televizijos ir radijo programoms bei reklamoms.

Romainas Labaye groti būgnais pradėjo būdamas vos 2 metų, o būdamas 14-os įsimylėjo bosinę gitarą. Didžiąją laiko dalį Romainas praleido Paryžiaus „jam“ sesijose, kur susitiko ir grojo su keletu didžiausių Paryžiaus džiazo scenos vardų.

Gitaristui Mike Miller pasiduoda beveik visų įmanomų rūšių muzika. Jis grojo įrašinėjant per 200 albumų, išleido daugybę savo paties įrašų, taip pat rašė muziką kitiems atlikėjams, dirba su daugeliu kino ir televizijos projektų.

 

PROGRAMA

NIDA JAZZ 2021

Rugpjūčio 4 d., 2021 (trečiadienis)
11:00 Klaipėdos diksilendas (vad. A. Kilis) (Lietuva).
Vieta: visa Neringos pakrantė

16:00 Gedas drums sindicate feat. G.Laurinavičius (Lietuva).
Vieta: Bardų skvere, Pamario g. pradžioje

Įėjimas laisvas.

 

Rugpjūčio 5 d., 2021 (ketvirtadienis)
19:00 Petras Geniušas (Lietuva)
Vieta: Tomo Mano namelis (Skruzdynės g. 17, Nida)

21:00 Grupė „Let Alone“ (Lietuva)
Vieta: LINE UP NIDA (Naglių g. 18, Nida)

23:00 Glimstedt pristato – Nida Jazz Maratonas Jam Session
Vieta: LINE UP NIDA(Naglių g. 18, Nida)
Įėjimas laisvas.

 

Rugpjūčio 6-7 d., 2021 (penkt.-šešt.)
Penktadienis (Rugpjūčio 6 d.) 21:00 val.
Lorenzo De Finti Quartet (Italija)
Toivo Unt group „JAZZPOT 5“ (Estija)

Vieta: Prie Nidos švyturio, Taikos g. pabaigoje

23:00 Glimstedt pristato – Nida Jazz Maratonas Jam Session
Vieta: LINE UP NIDA (Naglių g. 18, Nida)

 

Šeštadienis (Rugpjūčio 7 d.) 21:00 val.
Accordion Affairs „Le petit oiseau“ (Vokietija)
Taylor – Vintskevich Quartet feat. Eve CorneliOus (Rusija/JAV)

Vieta: Prie Nidos švyturio, Taikos g. pabaigoje

Įėjimas laisvas.

Ikona, uždaryti