Naujųjų metų išvakarėse Klaipėda užgesins papuošimus ir uždarys Teatro aikštę

Naujųjų metų išvakarėse Klaipėda užgesins papuošimus ir uždarys Teatro aikštę
AA

Visapusiškai sudėtingus, pilnus iššūkių ir „virusuotus“ 2020-uosius Klaipėda palydės „persikraudama“. 

Naujųjų išvakarėse Teatro ir Atgimimo aikštėse užges visi papuošimai ir pagrindiniai traukos objektai – eglutė ir šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“. Užtikrinant maksimalų saugumą, Naujųjų metų išvakarėse bus visiškai apribotas patekimas į Teatro aikštę tiek piestiesiems, tiek automobiliams. Teatro aikštė bus uždaryta nuo gruodžio 31 dienos 17 val. iki sausio 1 dienos 8 val. Taip siekiama sumažinti į pagrindines Klaipėdos aikštes užsukančių skaičių, padėti policijos pareigūnams, o miestui simboliškai pereiti į naują etapą. 

„Esame atsakingi ne tik už save, savo artimuosius, bet ir už savo miestą, kuriam, kaip ir visam pasauliui, reikia naujos pradžios. Nors įprastai naujųjų metų šventę įsivaizduojame su ryškiomis šviesomis, šį kartą privalome stabtelėti, įkvėpti, o tada su didesne drąsa, daugiau spalvų ir užsidegimo, pradėti viską iš naujo. Šie metai nebuvo vien praradimų ir baimės metai – per juos išmokome vertinti ir džiaugtis, tačiau kaip bebūtų, visi sutinkame, kad jų kartoti – nesinorėtų. Šios šventės – tarsi lūžio taškas, krypties į ateitį projekcija. Ar jau visi drauge pasuksime ribojimų ir draudimų švelninimo ir mažinimo link, ar vis dar kasdien tūkstančiais skaičiuosime naujus COVID-19 infekcijos atvejus bei kasdien dešimtimis skaičiuosime skaudžias netektis. Tikiuosi, kad lūžio taškas bus naujo ir šviesaus periodo mūsų gyvenimuose atskaitos taškas“, - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pandemiją išgyvenęs pasaulis netrukus palydės neeilinius 2020-uosius ir su didžiule viltimi pasitiks naujus 2021-uosius metus. Kartu su visu pasauliu skausmingų pandeminių nuostolių ir didelių iššūkių patyrusi Klaipėda kviečia “persikrauti” (restart) ir Naujuosius metus pasitikti iš naujo uždegant ne tik miesto šviesas, bet ir viltį grįžti į ankstesnį, įprastinį gyvenimą. 

,,Visus metus internete klaidžiojo ne vienas pokštas apie virusu užkrėstus metus – lyg būtų kalbama apie kompiuterio ar kito išmaniojo įrenginio gedimą. O vienas paprasčiausių dalykų ką darome sutrikus elektroninių prietaisų veiklai – juos perkrauname – išjungiame ir vėl įjungiame. Todėl pabandysime šį būdą pritaikyti ir savo miestui, tikėdami, kad su lig sausio 1-ąja viskas bus kiek šviesiau“,- sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė. 

Ši iniciatyva smarkiai padėtų ir Klaipėdos policijos pareigūnams, kurie viso šventinio laikotarpio metu dirba didesniu nei įprastai krūviu. Nors Teatro aikštė bus aptverta ir joje nedegs šventiniai akcentai – kasdieninis apšvietimas Atgimimo bei Teatro aikštėse liks, tad nerimauti, kad aikštės skendės visiškoje tamsoje, neverta. Be to, policijos pajėgos dirbs maksimaliu pajėgumu. Siekiant suvaldyti galimą COVID-19 viruso plitimą, pasitelkus policijos rėmėjus, šaulių sąjungos ir kitų tarnybų atstovus, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, 2020 m. gruodžio 31 d. - sausio 1 d., stiprins patruliavimą viešose vietose – parkuose, paplūdimiuose, aikštėse, prekybos centruose.

Taip pat nutarta asmenų patekimą riboti ne tik į Klaipėdos Atgimimo ir Teatro aikštes, bet ir ženklais uždaryti įvažiavimą į automobilių aikštelę prie Klaipėdos Molo. Patruliuojantys pareigūnai ne tik užtikrins viešąją tvarką, bet ir tikrins kaip laikomasi karantino reikalavimų, ar asmenys nesibūriuoja viešose vietose, prekybos centruose, ar tinkamai dėvimos veido apsaugos priemonės. Gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val. pareigūnai taip pat budės ir postuose, bei tikrins asmenų būtinybę migruoti tarp savivaldybių.

Vieno laukiamiausių naujametinės nakties akcentų – šventinių fejerverkų, klaipėdiečiai taip pat neišvys. Šį kartą, miestas naujuosius 2021-uosius pasitiks be jų. Be to, kaip jau įprasta, Naujųjų metų išvakarėse ir iki pat 2021 m. sausio 6 d. Teatro aikštėje bus draudžiama naudoti pirotechnikos priemones – aikštė skelbiama „Zona be pirotechnikos“. 

 

Ikona, uždaryti