Mėlynosios vėliavos Klaipėdoje plevėsuos ir šiemet

Mėlynosios vėliavos Klaipėdoje plevėsuos ir šiemet
AA

Artėjant kalendorinei vasarai Klaipėdą pasiekė gera žinia – du Klaipėdos paplūdimius 2020 m. vasaros sezonui nuspręsta apdovanoti Mėlynąja vėliava.

Viena mėlynoji vėliava suplevėsuos Smiltynės, kita - II- osios Melnragės paplūdimyje. Smiltynės paplūdimys Mėlynąja vėliava apdovanojamas ketvirtus metus iš eilės, o II-osios Melnragės - trečius metus iš eilės.

Mėlynosios vėliavos programą vykdo tarptautinis Aplinkosauginio švietimo fondas, kurio koordinatoriai Lietuvoje – visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“. Ji ir pranešė šį svarbų Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinės tarybos įvertinimą Klaipėdos savivaldybei.

„Malonu, kad Mėlynosios vėliavos tradicija Klaipėdoje tęsiasi. Nepaisant skepsio dėl įvairių priežasčių, juolab - sulaukus negailestingo koronaviruso atakos, organizacijos, vertinančios Klaipėdos pasirengimą naujam sezonu, įvertino ir parodė pasitikėjimą uostamiesčiu. Tai yra didelis įvertinimas, įpareigojantis dar atsakingiau žvelgti į paplūdimių infrastruktūros gerinimą ir jos išlaikymą deramame lygyje visą sezoną. Esame tam pasiruošę ir nenuvilsime nei šį titulą suteikusių organizacijų, nei, svarbiausia, klaipėdiečių ar miesto svečių, kurie ateis į paplūdimius, kuriuose plevėsuos Mėlynoji vėliava, - sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Mėlynoji vėliava – tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas, reiškiantis, kad čia yra viskas, ko reikia poilsiautojui – įrengta tinkama infrastruktūra, budi gelbėtojai, rūpinamasi švara ir aplinkosauga. Siekdamos gauti Mėlynąją vėliavą, savivaldybės privalo įgyvendinti daugybę reikalavimų aplinkosaugos, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose. Ar jų laikomasi, tikrina užsienio ir vietiniai inspektoriai. Jei randama trūkumų, vėliava turi būti nuleidžiama.

Klaipėdos paplūdimiai, kaip ir kasmet, poilsiautojus pasitiks atgimę – baigiami nuo stiprių pajūrio audrų šiemet ypač nukentėjusios paplūdimių infrastruktūros atnaujinimo darbai. Už uostamiesčio paplūdimių priežiūrą atsakinga biudžetinė įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“ atnaujina pandusus neįgaliesiems, poilsio, apžvalgos aikšteles, dušo kabinas ir kt. Siekiama, kad ir toliau Klaipėdos paplūdimiai būtų draugiški visiems, turintiems judėjimo sunkumų, taip pat – šeimoms su vaikais. Ir šiemet daug dėmesio bus skiriama paplūdimių švarai – kaip jau tapo įprasta, pliažuose dirbs smėlio valymo mašina. Taip pat šiemet visuose paplūdimiuose ketinama įrengti gėlo vandens gertuves – fontanėlius.

Ikona, uždaryti