Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda atvyko į nuo žemės drebėjimo nukentėjusią Turkiją

Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda atvyko į nuo žemės drebėjimo nukentėjusią Turkiją
AA

Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda šįryt iš Turkijos Malatijos oro uosto atvyko į vietą, kurioje įkurs savo stovyklavietę.

„Čia pastatysime keletą palapinių, iškrausime dalį daiktų, pasiliksime tik gelbėjimo įrangą, kurią vešimės į įvykio vietą. Susisiekėme su vietine gelbėjimo tarnyba ir artimiausiomis valandomis esame pasirengę išvykti į pirmąsias gelbėjimo operacijų vietas. Komandos narių nuotaika gera, esame pasirengę dirbti“, – prieš kelias minutes informavo komandos ryšių specialistas Donatas Gurevičius.

Šiuo metu Malatijos regione tvyro 10 laipsnių šaltis.

Linkime Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos nariams ištvermės, stiprybės ir jėgų atliekant gelbėjimo darbus ir padedant nukentėjusiems Turkijos gyventojams.

Artimiausiu metu Turkiją taip pat pasieks 90 pastatomų palapinių, 50 elektrinių šildytuvų, 1000 patalynės komplektų, 1000 pagalvių ir 7700 pledų iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos tvarkomo valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų. 

Iš Sveikatos apsaugos ministerijos tvarkomo valstybės rezervo taip pat skiriamos medicinos atsargos, kurių bendra vertė siekia 132 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat pritarė skirti 200 tūkst. eurų Turkijai pagal gautą tarptautinės pagalbos prašymą. Ši suma lygiomis dalimis skiriama iš Vyriausybės rezervo ir iš URM vystomajam bendradarbiavimui ir humanitarinei pagalbai skirtų lėšų.

Bendra skiriamos paramos materialinė vertė siekia 528 tūkst. eurų.

Reklama Ikona, uždaryti