Lietuvos jūrų muziejus šventę pradeda jūrininkų pagerbimu, baigia – nemokamu muziejaus lankymu

Lietuvos jūrų muziejus šventę pradeda jūrininkų pagerbimu, baigia – nemokamu muziejaus lankymu
AA

Lietuvos jūrų muziejus pradeda Jūros šventę anksčiau, nei visas Klaipėdos miestas. Šiandien, ketvirtadienį, 15.00 val., jūrinė bendruomenė susirinks prie „Albatroso“ paminklo Smiltynėje į tradicinę Jūrininkų pagerbimo ceremoniją „JŪRĄ LIETUVAI ATVĖRUSIEMS“. Ji rengiama kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Jos metu bus ne tik pagerbti jūrininkai, jūrą Lietuvai atvėrę, išplaukę ir negrįžę. Metams bėgant ir renginiui augant, jis įgijo platesnę prasmę: ceremonijos metu bus įteikti Ministrės pirmininkės, Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos Valstybinio jūrų uosto direkcijos apdovanojimai ir padėkos.

Penktadienis, liepos 29-oji, muziejui – ypatinga diena: Karališkoje Dangės krantinėje 15 val. rengiama karo laivo-muziejaus M52 „Sūduvis“ atidarymo ceremonija.

Jau nuo šeštadienio priimsiantis pirmuosius lankytojus “Sūduvis” užpildys muziejaus pristatomos Lietuvos jūrinės istorijos spragą - visuomenė susipažins ir su kariniu laivynu. Šis laivas nuo šiol tarnaus patriotiniam ugdymui, šiuolaikinės Lietuvos istorijos pažinimui, taip pat leis praplėsti žinias ir jūrinės inžinerijos, technologijų srityse.

Penktadienio vakare, 19 val., kylant Pilies tiltui, į Klaipėdą įplauks jau vienuoliktasis tradicinių ir istorinių laivų paradas “Dangės flotilė”. Jį šventės lankytojai galės stebėti tris dienas: šeštadienį – net du paradai: 19 val. ir naktinis, 23 val. Krante liepos 30 d., 17 val., šeštadienį, bus galima susipažinti su laivais ir jų įgulomis, taip pat dalyvauti individualiose ekskursijose su kurėno kapitonu ar kurėno šiporiumi. Tradicinių ir istorinių laivų flotilė kasmet pateikia naujienų – šiemet medinių laivų gretas papildė pirmoji atkurta klinkerinė Kuršių marių tradicinė valtis.


Jūros šventę Lietuvos jūrų muziejus praturtina ir pardomis. Nuo penktadienio Meridiano skvere bus eksponuojama kilnojamoji paroda „Lietuvos jūrinio paveldo ženklai. 1923–1939 m. jūros žvejų palikimas“ , su paroda „Bėgliai. jūrų keliais į Ameriką“ susitiksite keldamiesi AB „Smiltynės perkėla“ keltu „Nida”, na o paroda „Klaipėdai – 770. Darbų ir žiemos uostai 1910–1939 m.“ – atvira lankymui kiaurą parą, nes eksponuojama prie Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro.
Visos Jūros  šventės metu nuo antradienio iki sekmadienio lankytojų laukia ir muziejaus ekspozicijos bei naujas delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymas “Žaliasis spindulys”.


Liepos 31 dieną, sekmadienį, muziejaus ir akvariumo lankymas – nemokamas.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS RENGINIAI JŪROS ŠVENTĖS METU

2022 LIEPOS 28-31


Liepos 28 diena (ketvirtadienis)
15.00
ǀ Iškilminga jūrininkų pagerbimo ceremonija prie paminklo „Albatrosas“. Kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Liepos 29 diena (penktadienis)
15.00
 Karo laivo-muziejaus M52 „Sūduvis“ atidarymo ceremonija Karališkojoje Danės upės krantinėje.

19.00 ǀ Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ sutiktuvės Dangėje. Tema – „Bures – vėjui!“. Renginio vedėja – Agnė Bukartaitė.

20.00 ǀ Naktišokiai kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansambliu „Alka“. Vadovai Elena Šalkauskienė ir Jonas Kavaliauskas.

20.00–21.00  ǀ Tradicinio medinio burinio laivyno herojų istorijos ir laivų lankymas. Interviu su laivų kapitonais. Renginio vedėja – Agnė Bukartaitė.

Liepos 30 diena (šeštadienis)
17.00
ǀ Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“  įgulų pristatymas – „Laivai – mediniai, vyrai – geležiniai!“. Danės krantinėje, prie Žvejo skulptūros.

19.00 ǀ Tradicinių istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas tarp Biržos ir Pilies tiltų.

23.00 ǀ Naktinis tradicinių istorinių „Dangės flotilės“ laivų plaukimas „Žvaigždės tinkluose“ tarp Biržos ir Pilies tiltų.

Liepos 31 diena (sekmadienis)
9.00 ǀ Tradicinių istorinių laivų parado „Dangės flotilės“ laivų išlydėtuvės.

 

LIEPOS 29-31 DIENOMIS – LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS PARODA „LIETUVOS JŪRINIO PAVELDO ŽENKLAI. 1923–1939 M. JŪROS ŽVEJŲ PALIKIMAS“ „MERIDIANO“ SKVERE

PARODA „BĖGLIAI. JŪRŲ KELIAIS Į AMERIKĄ“ AB „SMILTYNĖS PERKĖLA“ KELTE „NIDA“

PARODA „KLAIPĖDAI – 770. DARBŲ IR ŽIEMOS UOSTAI 1910–1939 M.“ PRIE KLAIPĖDOS KARALIENĖS LUIZĖS JAUNIMO CENTRO

JŪROS  ŠVENTĖS METU NUO ANTRADIENIO IKI SEKMADIENIO LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUJE –  DELFINŲ IR KALIFORNINIŲ JŪRŲ LIŪTŲ PASIRODYMAI, AKVARIUMAS, JŪROS GAMTOS IR ISTORIJOS EKSPOZICIJOS.