Gegužės 26, 27 ir 28 dienomis prie Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo vyks Tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“.
Nemokamame renginyje šešiolika Klaipėdos miesto įmonių, verslo organizacijų dalinsis savo patirtimi taikant gamtą tausojančias technologijas, įrenginius, darbo priemones. Šis renginys – sudėtinė projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis, todėl į jį įsitraukė ir šešiolika Klaipėdos mokyklų, kurių moksleiviai virtualiu būdu jau dalyvavo muziejaus ekoforumuose, pristatydami savo temas, analizuodami gamtai grėsmingas situacijas ir ieškojo būdų bei sprendimų, kaip gyventi tvariau.
Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė tikisi, kad tikisi, kad bendradarbiaujant su verslo, mokslo institucijomis, mokyklomis, moksleiviais, savanoriais pavyks pradėti pokytį visuomenėje formuojant ekonuomonę ir ekoelgesį, suteikiant žinių apie tai, kaip kiekvienas galime tausoti išteklius bei keisti nedraugiškus gamtai kasdienio gyvenimo įpročius.
Trečiadienį Martyno Mažvydo progimnazijos moksleiviai pademonstruos eksperimentą „Užterštas oras – užteršti plaučiai“, Simono Dacho progimnazijos moksleiviai parodys, kaip taupyti šilumos energiją, Klaipėdos technologijų mokymo centras pasidalins patirtimi, kaip pasigaminti daugkartinį maišelį iš plastikinių maišelių, „Vėtrungės“ gimnazijos moksleiviai demonstruos galimybes, kaip panaikinti vandens taršą, o Vyturio gimnazijos moksleiviai parodys, kaip ugnis ar smogas kenkia miškui.
Laboratorijoje aktyviai dalyvaus ir uostamiesčio įmonės: Klaipėdos autobusų parkas pristatys elektrinį autobusą „Dancer“, „Klaipėdos energija“ pademonstruos saulės baterijų modulį, šilumos trasos fragmentą, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro specialistai papasakos ir parodys, kaip atrodo išrūšiuotas šlakas, juodieji metalai, lankytojai galės pasitikrinti savo praktines žinias apie teisingą rūšiavimą. „Orion Global pet“ pademonstruos, kas yra plastiko žiedas ir kaip atrodo susmulkintas plastikas bei kam jį reikia smulkinti. O Klaipėdos universitetas laboratorijoje atidarys ekspoziciją „Žmogaus pėdsakas smėlyje. Akimirkos veiksmas, paliekantis pasekmes šimtmečiams.“
Muziejaus edukatoriai, savanoriai, jaunimas renginio dalyviams organizuos apsilankymus laiko kapsulėje-ekokube, kur kiekvienas dalyvis specialiai sukurtoje programėlėje pasimatuos savo EKO IQ.
Kiekvieną renginio dieną, 13 val. vyks tiesioginės transliacijos "Klaipėda, aš su tavim" Facebook paskyroje.