Lietuvos jūrų muziejuje - naujas delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymas „Žaliasis spindulys“

Lietuvos jūrų muziejuje - naujas delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymas „Žaliasis spindulys“
AA

Įsibėgėjant atostogų pajūryje laikui, Lietuvos jūrų muziejus lankytojams parengė ilgai lauktą staigmeną naują delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymą „Žaliasis spindulys“.

delfinariumas pasirodymas

– Norėjome daugiau žiūrovams papasakoti apie šiuos ypatingus jūrų gyvūnus, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė, – atskleisti jų savybes, gyvenimo ir elgsenos ypatumus ir ypatingai pabrėžti žmogaus atsakomybę prieš gamtą. Nes būtent neatsakingas, savanaudiškas ir vartotojiškas elgesys kelia didžiausią pavojų pasaulinio vandenyno ekosistemai, kurios neatsiejama sudėtine dalimi yra delfinai.

klaipėda delfinariumas pasirodymas
Naująjį delfinų pasirodymą kūrė žinomas režisierius Mykolas Vildžiūnas, dirbęs kartu su delfinų treneriais, biologais, vaizdo projekcijų dailininke Vesta Obolevičiūte. Kūrybinė komanda nauju pasirodymu nori atkreipti dėmesį ir į pasaulio ekologinę situaciją.
„Žaliasis spindulys“, keičiantis pasirodymą „Nešantys vėją“, tai – pažintis su delfinais ir juos supančia aplinka mažo delfinuko akimis. Pasirodymas atskleis tik natūralią gyvūnų elgseną, parodys šių žinduolių plastiką, jėgą, žaismingumą ir norą bendrauti tarpusavyje bei ryšį su žmogumi.

– Delfinai – smalsūs ir žaismingi gyvūnai, – sako Mykolas Vildžiūnas, pirmą kartą turėjęs tokio neįprasto darbo patirtį. – Jiems smagu aptaškyti šalia baseino einantį žmogų. Jiems patinka stebėti žmogaus reakciją, kai šis, nesitikėjęs tokio veiksmo atšoka: gyvūnas paneria po vandeniu, pasigroži savo išdaigos pasekmėmis, o paskui išniręs dar „pakalbina“, tarsi juoktųsi. Taip, delfinai tikri išdaigininkai, jie kviečia bendrauti, atkreipia į save dėmesį, kviečia draugauti ir bendradarbiauti.


Naujasis pasirodymas įgarsintas pirmuoju asmeniu – apie savo kelionę pasakoja pats delfinukas Vėjas. „Prabilti“ delfinukui padėjo Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos teatro studijos auklėtinė.


Pasirodymą papildo įspūdingos vaizdo projekcijos. Ne pirmą kartą su muziejaus komanda bendradarbiaujanti dailininkė Vesta Obolevičiūtė sėkmingai išnaudojo vieną didžiausių Baltijos šalyse projekcinį ekraną, jo plotas – 123 m2, atgaivindama jame jūrų platybes ir gelmes.


Mindaugas Lukošius, Delfinariumo gyvūnų priežiūros skyriaus vedėjas pabrėžia, kad delfinai pasirodymo metu nedaro nieko kito, ko nedarytų natūralioje gamtoje. Jie ir jūroje atlieka tokius pat šuolius ir suktukus – manoma, kad sklindančiomis skirtingo ilgio vandens bangomis jie perduoda informaciją savo gentainiams.

delfinariumas pasirodymas klaipėda
Naujasis pasirodymas pradedamas demonstruoti jau birželio 28 dieną. Per dieną rengiami trys pasirodymai, o liepą – net keturi.

 

Reklama Ikona, uždaryti