Lietuvos jūrų muziejuje atidaryta nemokama laiko kapsulė - ekokubas

Lietuvos jūrų muziejuje atidaryta nemokama laiko kapsulė - ekokubas
AA

Lietuvos jūrų muziejuje atidaryta – laiko kapsulė, perkelianti jos lankytojus į 2050-uosius. Ši kapsulė – ekokubas jau pastatyta delfinariumo prieigose ir laukia lankytojų.  

jury muziejus ekokubas

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugėsi, kad gali pasiūlyti dar vieną nemokamą objektą muziejaus nors ir nelengvu karantino metu lankytojams: 
– Ekokubo lankymas nemokamas, tačiau labai naudingas, – sako muziejaus vadovė. – Jis lavina vaizduotę ir skatina pažinimą bei teisingą elgseną, nes būnant jame visai nesunku įsivaizduoti, kas gali atsitikti jūros gyvūnams, jei kiekvienas iš mūsų nepradės rūpintis rūpintis gamta. 

Lietuvos jūrų muziejus laiko kapsulė ekokubas

Ekokube lankytojai susipažins su niekur ir niekada anksčiau nematytais gyvūnais. Muziejaus biologai juos priskiria distopinei rūšiai. Tai – Ruonis Padangarus, Menkė Celofanus, Ežiažuvė Mikroplastus Krapštukedija, Jūrų kiaulė Naftoena Pramonida, Krabas Koronaemarginata, Vėžlys Radiokaktivaris Šviečianiidae
– Lankytojai ne tik pamatys šiuos gyvūnus, – sako Olga Žalienė, – bet ir susipažins su jų pasakojimais ir prašymais, kviečiančiais jau nuo šio momento kiekvienam elgtis atsakingai. Lietuvos jūrų muziejus tiki, kad visi kartu mes galime veikti tikslingai ir taip dar labiau susidraugauti su gamta. 
Kube bus pristatoma ir edukacinė interaktyvi programėlė – testas „14 m3 2050 BALTIJOS. DISTOPIJA AR REALYBĖ?”, kuris kiekvienam leis pasitikrinti savo EKO IQ. Šis ekokubas – laiko kapsulė veiks visą vasarą. Projektą muziejui įgyvendinti padėjo Lietuvos kultūros taryba. 

Ekologijos tema bus plėtojama šį mėnesį ir kituose muziejaus renginiuose. Gegužės 16 dieną muziejininkai kvies į renginį „Jūrų kiaulės beieškant”, skirtą Tarptautinei Jūrų kiaulės dienai, 20 dieną bus atidaryta edukacinė meninė instaliacija „Jūros plastika”, gegužės 22 dieną  – renginys „Mes esame sprendimo dalis”, skirtas pasaulinei biologinės įvairovės dienai, o 26-28 dienomis Jūrų muziejuje įsikurs tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 BALTIJOS. DISTOPIJA AR REALYBĖ?”.