Liepos 23-25 d. Klaipėdoje vyks „Jūros šventė“, bet „The Tall ship races“ neįvyks

Liepos 23-25 d. Klaipėdoje vyks „Jūros šventė“, bet „The Tall ship races“ neįvyks
AA

Vos už dviejų mėnesių, liepos 23-25 dienomis, "Jūros šventė" sugrįš į miestą, o kartu su ja naujai gimstanti burlaivių regata.

Šiandien, birželio 2 d., spaudos konferencijos metu buvo pristatytos artėjančių vasaros renginių gairės, kas laukia Klapėdos per Jūros šventę ir kokia laukia regata.

Jūros šventė įvyks, bet vakar vakare paaiškėjo situacija dėl „The Tall ship races“ kai dėl sudėtingos pandeminės situacijos dviems „The Tall Ships Races“ uostams – Turku ir Mariehamnui pasitraukus iš birželio gale turėjusių vykti lenktynių, tokio masto renginys perkeliamas į 2024 metus.

Tiesa, naujai ir kitame formate, kartu su dar dviem Baltijos jūros uostais – Talinu ir Ščecinu, užgimė regata su pakankamai įspūdingu laivynu, kuri atvyks į Klaipėdą "Jūros šventės" metu. 

„Jūros šventė turės jai šarmo pridedančio burlaivių šlamesio. Klaipėda išlieka patikimu uostu, kurio iš kurso neišmuša visi pandeminiai ribojimai ir siudėtingumai. Esame patikimi burlaivių regatų organizatoriai. „The Tall Ships races“ vėliava keliasi į 2024 metus ir Klaipėda lieka tuo uostu, į kurį suplauks didieji burlaiviai „Jūros šventės“ metu“, - pasakojo Klaipėdos miesto meras, V. Grubliauskas.

 

Pasak VšĮ „Klaipėdos šventės“ jūrinių projektų koordinatorės Violetos Ulevičienės, nė vienas laivas užsiregistravęs į pirminę “The tall ships races” regatą kol kas dar neatšaukė savo atplaukimo į Klaipėda "Jūros šventės" metu. Klaipėda tikisi, kad jie planų nepakeis, bet negarantuoja, kad visi 40 laivų atplauks. V. Ulevičienės žiniomis, Ispanų laivas jau yra išplaukęs.

Laivai turi interesą ir misiją perduoti buriavimo tradicijas jaunimui, todėl stengiamasi, kad ta regata įvyktų ir mūsų Lietuvos jaunimas, nors ir ne po "The Tall ships races" vėliava, bet, visgi, galėtų išplaukti su didžiaisiais laivais.

„Tai yra variantas pridedantis vertės mūsų jūrinei šventei ir išliekame ištikimi buriavimo, jūrinių tradicijų perdavimo misijai“, - teigė V. Ulevičienė.

Sugrįžtantys laivai į Klaipėdos miestą susikoreliuos su vykstančia Klaipėdos Jūros švente. „Nors pati regata netenka „The Tall ships races“ vardo, bet pati organizacija mums padeda pritraukti kuo daugiau laivų į Klaipėdą“, -  teigė VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Rūta Steponavičienė.

Šiais metais bus siekiama surengti tikrąją Jūros šventę, jos metu bus laisvu stiliumi dalinamasi savo istorijomis, bandoma užlieti gatves šurmuliu.

Valstybinio jūrų uosto direkcija išlieka pagrindiniu eisenos globėju. Šiais metais eisena bus planuojama, tačiau organizatoriai stebės COVID-19 situaciją.