Laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks rudens lygiadienio šventė

Laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks rudens lygiadienio šventė
AA

Rugsėjo 22 d. 17 val. LNDM Laikrodžių muziejus ir šokių kolektyvai iš Žemaitijos kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius palydėti vasarą ir pasitikti rudens lygiadienį nemokamame renginyje -  „Šoksim trypsim – vasarą palydėsim".

Laiko ratas apsisuko ir vėl sugrįžo rudens lygiadienis.  Tuo metu Saulė būna dangaus pusiaujo ir į jį pasvirusios ekliptikos (saulės kelio) susikirtimo taške. Prasideda astronominis ruduo. Tai tarsi kosminė pauzė, pusiausvyros momentas, kai dienos ir nakties trukmės susilygina. Po to naktis nusveria dieną, Saulės jėga susilpnėja, krinta. Nuo rugsėjo 23 d. iki žiemos saulėgrįžos  diena trumpės  per parą maždaug po penkias minutes.

Lietuvoje rudens lygiadienis dar vadinamas Rudens Lyge. Kaip ir kiekvienas ryškus gamtos pokytis, taip ir ši diena Lietuvoje buvo nuo seno laikoma švente. Šią dieną būdavo džiaugiamasi derliumi, dėkojama dievui Žemininkui ir jam aukojami gyvuliai. Tuo metu jau užbaigti svarbiausi rudens darbai, žemė pradeda ruoštis žiemai.

LNDM Laikrodžių muziejaus organizuojama Rudens lygiadienio šventė iš ciklo “Saulės takas ratu“- tai senųjų lietuviškųjų tradicijų renginys.

Dalyviai:  Palangos senjorų šokių kolektyvas "Jurė", Kretingos senjorų šokių kolektyvas "Gaja", Gargždų senjorų šokių kolektyvas "Skinija", Senjorų šokių kolektyvas "Klaipėdos zunda", Klaipėdos bendruomenės namų vokalinis ansamblis "JurAinė", Stasio Šimkaus konservatorijos jaunieji atlikėjai.