Kviečia pažvelkti į Klaipėdos rajoną nuo piliakalnių viršūnių

Kviečia pažvelkti į Klaipėdos rajoną nuo piliakalnių viršūnių
AA

Klaipėdos rajonas žinomas kaip 4 vandenų kraštas, tačiau gali pasigirti ne tik vandenimis, bet ir piliakalnių gausa. Norintys pasigėrėti vaizdingomis panoramomis bei pajusti istorijos dalelę, tai gali padaryti net ant 13 po visą rajoną išsidėsčiusių piliakalnių. Tai puikus būdas pažinti rajoną, atrasti naujus turistinius maršrutus ir praleisti daugiau laiko gamtoje.

Kelionę per Klaipėdos rajono piliakalnius vertėtų pradėti nuo vieno patraukliausių ir labiausiai turizmui pritaikyto – Kalniškės piliakalnio. Nuo jo atsiveria vaizdas į Minijos upės slėnį, Gargždų miesto parką. Čia įrengti takeliai, apžvalgos aikštelės, informaciniai stendai, sutvarkyti piliakalnio šlaitai.

„Tai puikiai rekreacijos ir turizmo poreikiams pritaikytas piliakalnis, kuris per keletą metų sutvarkytas taip, kad gali būti pavyzdys ir kitiems. Piliakalnis džiugina lankytojų akį savo šlaitais bei nuo jo atsiveriančiais vaizdais. Jis itin mėgstamas ne tik turistų, bet ir vietos bendruomenės, čia vyksta įvairiausi renginiai, minimos tradicinės baltų šventės“, – pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Išskirtinis ir Baltijos jūros kranto kyšulyje įrengtas Kukuliškių piliakalnis, kuris visai netikėtai buvo atrastas tik 2016 metais. Pasirodo, kad tai – ankstyviausias Lietuvos pajūryje aptiktas piliakalnis. Per jį eina pažintinis Litorinos takas, tad lankantis prie Olando Kepurės skardžio nepraleiskite progos pasivaikščioti ir, eidami pažintiniu taku link Kukuliškių kaimo, aplankyti ir šį rajono piliakalnį.  

Lankant piliakalnius nepraleiskite ir didžiausio rajone – Eketės piliakalnio. Šalia jo – Laukžemių tvenkinys, atsiradęs užtvenkus Eketės upę. Todėl nuo jo atsiveria puikūs vaizdai. Aplankyti verta ir Žvaginių piliakalnį, kuriame įkurtas ir Ablingos memorialas, skirtas Ablingos kaimo tragedijai paminėti. Čia stovi 30 ąžuolo skulptūrų ansamblis, informacinis stendas. Klaipėdos rajone stūkso ir vienas geriausiai įtvirtintų piliakalnių Lietuvoje – Skomantų piliakalnis. Piliakalnio viršutinėje dalyje pastatytas obeliskas, skirtas Didžiosios ir Mažosios Lietuvos susijungimui įamžinti. Šis piliakalnis laikomas archeologijos paminklu bei vienu gražiausių Žemaitijos piliakalnių.

„Tai tik keletas rajono piliakalnių, tačiau aplankyti verta visus. Vieni jų stebina atsiveriančiais vaizdais, kiti patiks mėgstantiems žygius, o dar kiti žavi savo istorija, bei legendomis ir įvairiausiais padavimais. Kviečiame apsilankyti Klaipėdos rajone ir pažvelgti į jį nuo piliakalnių viršūnių. Tai leis ne tik pajausti šio krašto istorijos alsavimą, bet ir pasigėrėti gamtos vaizdais, kuriuose persipina žaliuojantys laukai bei vandenys“,  – kviečia vicemerė Ligita Liutikienė.

Jei norite pamatyti Klaipėdos rajoną kitaip ir atrasti šį kraštą per piliakalnius, kviečiame apsilankyti Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre ar jo interneto svetainėje. Yra parengtas specialus piliakalnių maršrutas, kurio metu galima aplankyti beveik visus rajono piliakalnius ir daugiau sužinoti ne tik apie jų istoriją, bet ir apie juos supančias legendas. Visą informaciją ir maršrutus rasite www.klaipedosrajonas.lt.

 

Ikona, uždaryti