Kuršių Nerijoje prigulė iš smėlio sukurta fėja

Kuršių Nerijoje prigulė iš smėlio sukurta fėja
AA

Kuršių Nerijoje, ties Alksnynės kilometru, šalia paplūdimyje įsikūrusios, taip vadinamos Robinzono trobelės, atsirado menininkės RJ psyche sukurta smėlio skulptūra „Fėja“.

smėlio skuptūra fėja robinzono trobelė

Savo rankų darbu menininkė iš Klaipėdos papuošė jai puikiai pažįstamą pajūrio vietą. „Šią vietą, kaip ir dauguma atradau žygio pajūriu metu. Vėliau vis užsukdavau, užsimezgė gražus ryšys. Norėjosi prisidėti prie šios gražios vietos“, - pasakojo RJ psyche.

rj psycche sultūra

Skulptūros autorė spinduliuoja meile gyvenimui, mėgavimusi šia akimirka ir užburiančiu spontaniškumu. Netikėtai išsirutuliojusi idėja sukurti smėlio fėją pakvietė kūrėją pasinerti į gilesnį pokalbį su jūra per kūrybą.

Rūta Jankevičiūtė skulptūra smiltynė kuršių nerija

Skulptūrų menu autorė užsiiminėja jau ketverius metus, tačiau dar iki šiol nebuvo dirbusi su natūraliu jūros smėliu. „Kiekviena medžiaga reikalauja jos supratimo, prisitaikymo. Smėlio skulptūrą kūriau pirmą kart, bet tai nėra labai įnoringa medžiaga, mentelė tiesiog slydo. Visa prieinama informacija apie smėlio skulptūras paremta naudojant karjerinį smėlį, nes jis geriau sukimba, o mūsų Baltijos smėlis slidus, o kūrinys ant jūros kranto, todėl etrūko klaidų ir iššūkių, bet bendromis jėgomis su visa Robinzonų bendruomene išpildėme savo idėją“, - pasakojo menininkė Rūta  Jankevičiūtė.

„Fėja“ menininkės eskizuose atsirado dar žiemą, jaukiai snaudžiant ir prisimenant vasarą ir ramunių bei kitų gėlių žiedus, juose miegančius visokius gyvus padarėlius, gyvius, žmogeliukus ir fėjas. Pasak autorės, prie jūros „Fėja“ kiek prabudo, ėmė gaudyti vėją plaukuose, bet tai padiktavo pati vieta.

smėlio skulptūra

Pasak autorės, smėlio skulptūra kupina moteriškos energijos. „Tai jaukumas su savimi, tas šiltas jausmas viduje, kurį juntame. Ir gal įrodymas, kad magija  bei vadinama „realybė „ egzistuoja viename pasaulyje“.

RJ psyche neslepia, kad dar šią vasarą turi planų Robinzonų valdose sukurti dar vieną skulptūrą, bet visų pirma nori pažiūrėti, kaip šią fėją priims gamta.

 

Ikona, uždaryti