Klaipėdiečiai vėl galės Kalėdoms išsinuomoti KU Botanikos sodo eglutes

Klaipėdiečiai vėl galės Kalėdoms išsinuomoti KU Botanikos sodo eglutes
AA

Jau tampa tradicija, jog lapkričiui įpusėjus KU Botanikos sode padažnėja telefoniniai skambučiai su klausimais, ar šiemet bus galima Kalėdoms išsinuomoti eglutę ir kada. Taip, eglučių nuomą pradedame nuo lapkričio 21-osios, pirmadienio ryto,- atsako KU Botanikos sodo komandos žmonės, šiemet švęsti Kalėdų klaipėdiečių namuose planuojantys išleisti daugiau nei 200 eglučių.

botanikos sodas eglutė

Aukštesnės, žemesnės, ne visos tiesios ir taisyklingai nuaugusios, bet žalios ir kvepiančios mišku KU Botanikos sodo augintinės jau išrikiuotos interesantų apžiūrai. Nuomotojai jas galės apžiūrėti, rezervuoti, o, jeigu pageidaus, ir jau išsivežti.

„Mūsų eglutės galbūt ir neatitinka grožio idealų, jos nėra komercinė prekė, kaip ir pats sumanymas. Mūsų idėja – švęsti Kalėdas tvariai. Kam kirsti medelių dėl kelių ar keliolikos šventinių dienų, jeigu žaliąjį šventės simbolį galima išsinuomoti. Atsakingos šventės, nesipykstant nei su gamta, nei su sąžine – tokia yra mūsų siekiamybė“,- sako KU Botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė

KU Botanikos sodo komanda sako prioritetą nuomojant medelius šiemet teiksianti šeimoms, o ne verslo subjektams, kurie taip pageidauja nuomotis eglutes. „Būtent šeima, namai, mūsų nuomone, turėtų būti toji erdvė, kurioje turėtų būti aptartos švenčių vertybės, žmogaus atsakomybės gamtai klausimai, čia turėtų būti išmokstama rūpintis kiekvienu gyvu daiktu – žmogumi, augintiniu, augalu“,- teigia KU Botanikos sodo koordinatorė.

Šventinę nuotaiką kuriančio medelio nuomos kaina šiemet – nuo 20 eurų, pusė sumos sugrįš, jeigu nuomotojas iki kitų metų sausio 10-osios gyvą ir sveiką eglutę grąžins į KU Botanikos sodą. Kiekviena augintinė šiemet į šventinę kelionę bus išlydėta su botanikų išrašytomis rekomendacijomis, kaip prižiūrėti medelį, kad jis kuo lengviau išgyventų kardinalius augimo sąlygų pokyčius.

KU Botanikos sodo darbuotojos sako, jog kaip rodo jų patirtis (eglutės čia nuomojamos jau 7 kartą) didžioji dauguma eglučių po švenčių sugrįžta į Botanikos sodą, kur vėl prižiūrimos specialistų sulaukia naujo šventinio vajaus.

 

Reklama Ikona, uždaryti