KU Botanikos sodas kviečia talkininkus žiemai išvaryti

KU Botanikos sodas kviečia talkininkus žiemai išvaryti
AA

Šiemetės žiemos sniegus ir tvanus išgyvenęs KU Botanikos sodas pirmąją pavasario dieną, kovo 1-ąją, ryžtingai varys žiemą iš kiemo. Užgavėnių šventės pradžia – 15 val.

KU Botanikos sodo kolektyvas žiemai išvaryti į talką pasitelkė KU tautinio meno ansamblį "Vytinė", kad išvarymas būtų ir su muzika, ir su šokiais. Pareigą kepti blynus prisiėmė partneriai – Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centro gimnazijos skyriaus mokytojai ir moksleiviai. Su blynais, keptais ant laužo, šokiais ir dainomis pasitikti svečiai rinks gražiausią kaukę, stebės Lašininio ir Kanapinio kovą, o jos finale sudegins Morę.

Liaudies papročiuose – Užgavėnės šventė ne tik žiemai išvaryti ar pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išbaidyti. Todėl sakoma, jog joms reikia gerai pasiruošti ir tinkamai atšvęsti. „Jeigu persikeltume į senąjį Lietuvos kaimą, matytume, kad tai buvo didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir burtais. Mūsų senoliai tikėjo, jog skambiai per Užgavėnes sutiktas pavasaris užtikrins rudeninio derliaus gausą“,- sako KU Botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė.

Užgavėnių kaukių kūrimo dirbtuvės KU Botanikos sode (Kretingos g. 92, Klaipėda) vyksta jau antrą savaitę, persirengėliai į talką žiemai išvaryti kviečiami kovo 1-ąją, nuo 15 val.