Kovo 11-ąją Ventės rago švyturys nušvis Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis

Kovo 11-ąją Ventės rago švyturys nušvis Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis
AA

Kovo 11-ąją bus įžiebtas iki šiol nešvietęs Ventės rago švyturys. Jis nusidažys Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis, taip paminint ne tik mūsų valstybinę šventę, bet ir išreiškiant palaikymą Ukrainos gyventojams.

„Liudijant beprecedentį išpuolį prieš visą laisvąjį pasaulį Ukrainoje, ši Kovo 11-oji dar ypatingesnė. Turime saugoti savo laisvę ir padėti ją apginti Ukrainai. Kasdien tiek darbais, tiek mintimis esame su Ukrainos žmonėmis. Simboliška, kad būtent šią dieną įžiebsime švyturį, kuris labai panašus į stovintį Gyvačių saloje, kurio gynėjai jau tapo laisvės didvyriais“, – įžiebimą komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Renginys prasidės Ventės rage 19 val., į jį kviečiami gyventojai ir miesto svečiai. Renginyje taip pat dalyvaus ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Iki šiol Ventės rago švyturys nešvietė dėl techninių trikdžių, tačiau kovo 11-ąją įžiebtas jis  švies kurį laiką. Idėjos autorius inžinierius Tomas Jačionis taip pat sako, kad Ventės švyturys ypatingas ir tuo, jog yra architektūriškai panašus į Ukrainos Gyvačių salos švyturį, kuris rusų kariuomenės buvo susprogdintas. Todėl Ukrainos vėliavos spalvomis apšviestas švyturys simboliškai ne tik palaikys Ukrainos gyventojus, bet ir pagerbs Ukrainos Gyvačių salos didvyrius.  

Renginio metu dalyviams bus pristatoma trumpa Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui priklausančio Ventės rago ornitologinės stoties švyturio istorija, muzikinė teatralizuota choreografinė kompozicija. Su visa renginio programa galite susipažinti čia. Įžiebiant Ventės švyturį tuo pačiu metu bus įžiebtas ir Nidos švyturys. 

Renginio organizatoriai ir partneriai: Aplinkos ministerija, Vilniaus Gedimino Technikos universitetas, Kintų Vydūno kultūros centras, Kintų seniūnija, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Neringos savivaldybė, Neringos muziejai, Šilutės rajono savivaldybė.