Klaipėdoje – pirmasis integruotos edukacijos projektas vaikams

Klaipėdoje – pirmasis integruotos edukacijos projektas vaikams
AA

Nuo praėjusių metų rugsėjo Klaipėdos koncertų salė kviečia į ekskursijas po įstaigą, o nuo gruodžio – į integruotą edukaciją vaikams.

klaipėdos koncertų salė vaikų edukacija

Integruotos edukacijos projektas skirtas įvairaus amžiaus vaikams. Jie klausosi tuo metu atliekamo kūrinio ir piešia emocijas, kurias jiems sukelia girdima muzika. Gruodį vykusiame šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“ skambėjo įvairi programa, nuo barokinės iki šiuolaikinės muzikos. Jaunoji publika lankėsi Klaipėdos kamerinio orkestro, vadovaujamo Mindaugo Bačkaus, ir jų svečių iš užsienio repeticijose, kurių metu taip pat piešė muziką.

Klaipėdos koncertų salės edukatorė Dovilė Kirdaitė teigia, kad integruotos edukacijos užsiėmimų tikslas buvo pratinti vaikus prie klasikinės muzikos, mokėjimo suprasti ją ir atpažinti. Svarbu pristatyti jaunajai kartai koncertų sales, įvairius instrumentus, leisti išgirsti ir pajusti gyvo garso galią ir skambesį bei patiems suvokti, ką jiems reiškia girdima muzika ir perteikti visą tai piešiniuose.

„Po kiekvienos edukacijos atlikome refleksijas, klausdavau vaikų, kaip jiems sekėsi piešti. Vieni sakydavo, kad nebuvo nesunku, o kiti išdrįso pasakyti, kad užduotis buvo gana sudėtinga. Klausiau jų, kodėl visgi buvo sunku piešti, atsakydavo, kad yra nepratę klausytis tokios muzikos, arba dėl to, kad muzika buvo labai permaininga ir nebuvo aišku ar piešti liūdnai, ar linksmai. Tai reiškia, kad jie iš tiesų viską girdėjo, piešė ne bet ką, bet galvojo, ką nupiešti. Žinoma, pasikalbėjome ir apie tai, ką jie įsivaizdavo, ką muzika jiems priminė,“ – pasakojo D. Kirdaitė.

Po integruotos edukacijos užsiėmimų vyko piešinių konkursas „Spalvų skambesys“.  Kompetentinga komisija išrinko ir apdovanojo gražiausius piešinius nupiešusius vaikus. Tačiau svarbiausia vaikams, kaip patys teigė, buvo ne konkurso laimėjimas, o gyvas pabendravimas su atlikėjais ir kamerinės muzikos pažinimas.

Klaipėdos koncertų salės vykdomame integruotos edukacijos projekte jau dalyvavo vaikai iš Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinės mokyklos, Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijos, Klaipėdos darželio „Vaikystės sodas“, Klaipėdos lopšelio–darželio „Radastėlė“, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos.

 

Reklama Ikona, uždaryti