Klaipėdiečių suburta komanda leisis į iššūkį: baidarėmis plauks nuo Vilniaus iki Nidos

Klaipėdiečių suburta komanda leisis į iššūkį: baidarėmis plauks nuo Vilniaus iki Nidos
AA

“Vinetu Lituano” – taip pasivadino klaipėdiečių suburta 12  savanorių komanda, kuri leisis į bendrą iššūkį.

Aktyvų laisvalaikį mėgstantys vyrai, baidarėmis per 8 dienas bandys įveikti 400 kilometrų vandens ruožą nuo Vilniaus iki Nidos.

vinetu lituano klaipėda

Gegužės 8 d. 10 val. ryte, savanoriai pajudės nuo Vilniaus Baltojo tilto. Kelionės maršrutas suplanuotas plaukiant didžiausiomis Lietuvos upėmis: Nerimi ir Nemunu. Taip pat vyrų komandos lauks pats pavojingiausias vandens ruožas - tai Kuršių marios.

Kasdien vaikinai planuoja vandeniu įveikti apie 50-60 kilometrų atstumą, o vakarais, pasiekus poilsio vietas, susitikti su miestelių bendruomenėmis ir dalintis žiniomis apie kelionę, potyrius ir išgyvenimus.

vinetu lituano klaipėda

“Mūsų dienotvarkė gan griežta, bet tuo pačiu ir laisva: 9 val. ryte mankšta ir pusryčiai, tada 4-5 valandos plaukimo, kelios minutės atokvėpio pasistiprinimui, minčių užsirašymui ir vėl 3-4 valandų plaukimas, kol pasieksime suplanuotos nakvynės vietą. Ten vakarienė, bendravimas, pasakojimai, pagal galimybės pirties ritualai atsipalaidavimui ir artėjant vidurnakčiui, jau lovos režimas, kuriame kūno pagrindinis tikslas, vėl įgauti jėgų naujai dienai”, - detaliai pasakoja epinės kelionės organizatorius.

vinetu lituano baidarėmis nuo vilniaus iki nidos

Plaukdami vyrai žada pamatyti šiuos Lietuvos miestus: Vilnių, Jonavą, Kauną, Jurbarką, mažiausią Lietuvos miestą Panemunę, Rusnės salą, Uostadvarį ir Nidą.

vinetu lituano baidarėmis nuo vilniaus iki nidos

Taip pat planuoja aplankyti Velniakapio dvaro koplyčią, Gegužinės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, Kauno senamiestį, Smalininkų senovinės technikos muziejų, Karalienės Luizos tiltą, Uostadvario švyturį ir Nidos kultūros sostinės atidarymo šventę.

Savanoriai jau atliko du testinius plaukimus: Danės upe (27 km) ir Minijos upe (60 km).

“Suprantame, kad ši kelionė yra sunki fiziškai ir dvasiškai, tačiau mes tikime, kad įkvėpdami ir palaikydami vieni kitus, galime nuplaukti kur kas toliau, nei tai atrodo iš pirmo žvilgsnio. Iki kelionės pradžios liko keli mėnesiai, tad turime dar daug namų darbų, kuriuos turime atlikti, norėdami išpildyti savo viziją”, - pasakojo iššūkio organizatorius iš „Vinetu Kaimo“.

Pagrindinis idėjos autorius - Paulius Naujokas, o unikalų iššūkį remia „Vinetu kaimas”. 

Komanda teigia liekanti atvira pasiūlymams ar idėjoms, kaip šią kelionę būtų galima dar labiau praturtinti įspūdžiais, todėl kviečia visus norinčius pasidalinti savo mintimis susisiekti tiesiogiai el. paštu:  info@vinetulituano.lt  arba Facebook paskyroje.

Daugiau informacijos: www.vinetulituano.lt