Klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės apsilankyti legendinėje jachtoje „Lietuva”

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės apsilankyti legendinėje jachtoje „Lietuva”
AA

Rugsėjo 26 d. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti legendinėje jachoje „Lietuva“. Unikali pažintis su jachta - festivalio „Inkultūracija” dalis. Šią dieną 16.00–17.30 val. vyks festivalio „Inkultūracija” edukacija „Vaizdų kalba”, o 18.00–20.00 val. – atviras jachtos denio lankymas.

Jachta bus prišvartuota dešiniajame Dangės upės krante, netoli „Biržos” tilto bei šalia tilto esančios skulptūros „Undinėlė” (Karališkoji krantinė). Patekimas laipteliais nuo krantinės ant pontono. 

Organizatoriai atkreipia dėmesį į vieną reikalavimą dalyviams – avalynė: privaloma be kulniukų, nepakaustyta, geriausia, šviesiu padu, kad būtų išvengiama denio nepažeidimų. Jei avalynė neatitiks šios sąlygos, bus prašoma nusiauti.

Norintys registruotis į edukaciją gali tai padaryti el. paštu erdve@klavb.lt arba tel. (8 46) 412 529. Vietų skaičius ribotas.

Jachta „Lietuva” – jau legenda tapęs laivas. Ji buvo svarbių politinių, kultūrinių įvykių liudininkė ir dalyvė. 1989 m. nešė trispalvę trijų jachtų žygyje per Atlantą ir yra pirmoji lietuvių jachta apiplaukusi Pasaulį. Jachta išplaukė 1992 m. ir grįžo į Klaipėdą 1993 m. balandžio 12 d.

Jachta yra daugkartinė Lietuvos kreiserinių jachtų bei užsienio regatų dalyvė ir prizininkė. Iki šiol ji aktyviai dalyvauja varžybose, taip pat atstovauja Klaipėdą didžiųjų burlaivių regatoje „The Tall Ships Races”.

„Lietuva” – mokomasis laivas. Ant jos denio pabuvojo vos ne visi geriausi Lietuvos buriuotojai. Iki šiol laivas kviečia jaunimą prisijungti prie įgulos ir pajusti buriavimo malonumą.

Pažintis su jachta „Lietuva” įgyvendinama pagal Klaipėdos miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą programą „Burių miestas", skirtą jūrinei kultūrai propaguoti.

 

Ikona, uždaryti