Kartos nemokamą ekskursiją po Klaipėdos žvejybos uosto rajoną

Kartos nemokamą ekskursiją po Klaipėdos žvejybos uosto rajoną
AA

Pirmą kartą Klaipėdoje dar vasarą organizuota nemokama ekskursija po Žvejybos uosto rajoną (Smeltę ir „Rybportą“) sulaukė beveik 200 dalyvių. Tuomet neįtikėtino susimodėjimo sulaukusi ekskursija pritraukė minias žmonių, norinčių drauge su Klaipėdos universiteto profesoriumi Vygantu Vareikiu ir ekskursijos organizatoriumi Sauliumi Liekiu pasivaikščioti po šio Klaipėdos miesto rajono gatves. 

Nuostabi mintis neliko užmiršta ir kaip teigia S. Liekis, daugumos pageidavimu,  ekskursija bus kartojama. 

Spalio 8 d., 14 val., visi norintys dalyvauti kviečiami atvykti į pradinį ekskursijos tašką adresu Strėvos g. 10.

ekskursija rybportas

Numatoma ekskursijos trukmė 1 val. 30 min. 

Ekskursijos maršrutas eis nuo Strėvos g. palei dabartinę „Klaipėdos Smeltę" per rajono kiemus iki buvusios pradinės Smelėtės 3 mokyklos. Pasivaikščiojimą užbaigs prie baro „Pinta", kur pasidalins prisiminimais apie restoraną „Jūra".

Klaipėdos universiteto profesorius Vygantas Vareikis pasakos apie rajono ir uosto vystimosi istoriją, rajono kūrimąsi.

 

 

Šį kartą ekskursijos dalyviai taip pat turės galimybę prisidėti prie kilnaus tikslo - surinkti šiukšles prie 3 -iosios Smeltės mokyklos ir sutvarkyti aplinką.

Klaipėdos Universiteto profesorius Vygantas Vareikis pabrėžia, kad kiekvienas uostamiestis turi savo ypatingą rajoną. Hamburge tai Reperbahn, Gdanske - Nowy Port, kitur - buvusių dokų rajonai.  „Rybportas", kažkada buvo Klaipėdos silkių ir menkių "sostinė", yra žinomas kiekvienam senosios ar vidutinės kartos klaipėdiečiui. Dabar čia terminalai ir krova, bet atmintis apie tuos laikus išliko", - ankščiau yra sakęs profesorius.

Dalyvavimas nemokamas.

Ikona, uždaryti