Kalėdinių dekoracijų iš vilnos dirbtuvės „Švenčių šiluma iš mūsų rankų“

Kalėdinių dekoracijų iš vilnos dirbtuvės  „Švenčių  šiluma  iš  mūsų  rankų“
AA

Gruodžio 15–16 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) kartu su  menininke  Oksana Graužiniene vyks kalėdinių dekoracijų iš vilnos dirbtuves „Švenčių  šiluma  iš  mūsų  rankų“.  

Gruodžio 15 d. 16 val. ir gruodžio 16 d. 13 val. kviečiame atvykti į biblioteką, sužinoti vilnos vėlimo paslapčių, išgirsti naudingų patarimų, išmokti  kurti  kalėdines  dekoracijas  iš  vilnos  ir  kartu  papuošti biblioteką! Dalyvių skaičius ribotas. Norinčius dalyvauti dirbtuvėse  kviečiame registruotis tel. (8 46) 448336.

„Kalėdos – ypatingas metas, kai dovanojame vieni kitiems savo gerumą, o jaukūs prisiminimai užlieja mūsų širdį. Vilna, kaip ir gražiausios metų šventės, neša savyje šilumą bei žiupsnelį stebuklo, kuris įvyksta prie jos prisilietus, – sako menininkė O. Graužinienė.  – Nuostabu, kad šių dirbtuvių vieta – biblioteka, kur puikiai dera praeitis, dabartis, ateitis. Susitikimas šioje vietoje įgauna ypatingą prasmę, nes čia ne tik išmoksime velti, bet ir jaukiai pabūsime kartu, dovanosime savo šilumą, sujungtą su tradicijų puoselėjimu ir šiuolaikinio dekoro elementu“.  

Edukacijos metu velsime natūralią lietuvišką vilną. Žingsnis po žingsnio išmoksime kaip tinkamai suvelti tvarkingą rutuliuką bei jį dekoruoti,  kaip dekoravimo techniką pritaikyti kuriant kitus vilnos dirbinius. Menininkė  papasakos, kaip velti ir į ką atkreipti dėmesį darant mažesnius vilnos karoliukus.

Ką simbolizuoja vilna? Pirmiausia   šilumą, natūralumą, prisilietimą prie gamtos, atskleidžia nemažai būties paralelių. Vilnos gija yra tarsi įmantrus gyvenimo vingis, nešantis savyje neišsemiamų galimybių verpetą – tik reikia išmokti juos pažinti, pažvelgti į viską vis kitu kampu. Tai ir transformacija iš vienos būsenos į kitą. Vilna – kaip feniksas turi ypatingą savybę prisikelti naujam gyvenimui – tereikia tik fantazijos ir išmanyti vilnos savybes, kad pasiektume kokybišką, išbaigtą rezultatą.

Ikona, uždaryti