Ką šiandien matysime Klaipėdos Šviesų festivalyje (PROGRAMA)

Ką šiandien matysime Klaipėdos Šviesų festivalyje (PROGRAMA)
AA

Šiandien startuoja kasmetinis Klaipėdos šviesų festivalis. Pateikiame jums šiandienos instaliacijų ir projektų programą.

VASARIO 14 D. (PENKTADIENIS)

LAIKINI PROJEKTAI

ŠVIEČIANČIŲ AUGINTINIŲ EISENA „IR NIEKADA MUMS MEILĖS NEBUS PER DAUG“ 

19.00 val. startas – Teatro aikštė, ties ledo čiuožykla

Šviesų festivalį papuošime jau tradiciniu šviečiančiu augintinių paradu! Visi gyvūnų mylėtojai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais ir lemputėmis bei aktyviai dalyvauti naktiniame parade, kurio metu keturkojai žygiuos nuo Teatro aikštės aplink Danės upę. Vakarą vainikuos karaliaus ir karalienės rinkimai.

Projekto rengėjai – VšĮ „Linksmosios pėdutės“ ir Karolis Pronckus

 

PERFORMANSAS „ANTROPOMORFINIS KABINETAS“

VDA, Klaipėdos fakultetas

Vasario 14 d., 19.00 val. ir 20.00 val.

Antropomorfinis kabinetas – tai S. Dali paveikslais paremtas siurrealistinis sapnas, kuriame į žmogų pažvelgiama per antropomorfinę stalčių reikšmę. Mūsų vidiniai stalčiai slepia įvairias baimes, troškimus, mintis. Tad kas nutinka, kai mes pagaliau pažvelgiame į jų vidų?

Projekto autoriai:

režisierė Agnė Aleksiejūnaitė

choreografė Gintarė Šeduikytė

Performansą atlieka Karolina Šoblinskytė, Gabija Naktinytė, Gintarė Šeduikytė

 

INTERAKTYVI PASKAITA „AR PAŽĮSTI LIETUVĄ?“                                                                

Lietuvos verslo kolegija, Turgaus g. 21
Interaktyvi paskaita Lietuvos verslo kolegijoje ,,Ar pažįsti Lietuvą?“                                         

Vasario 14 d., 19.00, 19.30, 20.00, 20.30 val.         

 

ŠVIESŲ IR GARSO INSTALIACIJA „METŲ LAIKAI“

Turgaus g. (atkarpa nuo Teatro aikštės iki Tiltų g. sankryžos)

Tylius pastatus ir apsnūdusią Turgaus gatvę iš žiemos miego žadins spalvingos iliuminacijos ir susitikimų bokštai. Norite žiemiškai baltos, o gal vasariškai spalvotos?.. Klaipėdos šviesų festivalyje įmanoma viskas...

Projekto autoriai – UAB „Miau muzika“,

Romas Zaveckas,

Stasys Jamantas (Klaipėda)

 

ANT ROMANTIŠKO LEDO

Teatro aikštė

Taravos Anikės fontaną juosianti ledo čiuožykla klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus atvira visas Šviesų festivalio dienas. Turintieji savo čiuožimo batelius čiuožykla galės naudotis už simbolinį mokestį, neturintieji – pačiūžas galės išsinuomoti greta įkurtame nuomos punkte.

Lauksime norinčiųjų romantiškai pačiuožinėti pačioje senamiesčio širdyje...

 

ANIMACINIS VIRTUALIOS REALYBĖS PROJEKTAS „ANGELŲ TAKAIS“   

Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

2018 metais Venecijos kino festivalyje dalyvavęs ir tarptautinio pripažinimo sulaukęs Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko (studija OKTA) virtualios realybės projektas „Angelų takais“ – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbų įkvėpta virtuali patirtis – 2019 metais Jungtinėje Karalystėje pelnė už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą apdovanojimą „Lumen Prize for Art and Technology“.  

                          

GALERIJA PO ATVIRU DANGUMI „ATGIJĘ PAVEIKSLAI“

Senamiestis – Daržų g. 5, Daržų g. 7, Daržų g. 18, Vežėjų g. 20A, Tiltų g. 19, Tiltų g. 20

Šiųmetinėje festivalio programoje – maršrutas po unikalaus mūsų krašto tapytojo Prano Domšaičio paveikslus. Klajodami po senamiestį, nenustebkite ant pastatų pamatę atgyjančius menininko paveikslus, reprezentuojančius labiausiai mėgtas tapytojo temas: bėgimas į Egiptą; apreiškimas ir pagarbinimas; Mažoji Lietuva; Afrika; gėlės; portretai.

Tapytojas ekspresionistas Pranas Domšaitis (1880–1965), kilęs iš Mažosios Lietuvos, po Pirmojo pasaulinio karo išgarsėjo Vokietijoje, po Antrojo – sulaukė pripažinimo Pietų Afrikoje. Jis yra vienas žymiausių lietuvių išeivijos tapybos atstovų, augęs ir brendęs dviejų kultūrų – vokiečių ir lietuvių – aplinkoje. P. Domšaičio kūryba formavosi, veikiama XX a. pr. Europos moderniosios dailės tendencijų.

 

ŠVIESŲ IR LAZERIŲ INSTALIACIJA „KELIONĖ“

Karlskronos aikštė

Ar pamenat laiko mašiną iš garsaus Holivudo filmo? Naudodami LED technologijas perkelsime jus į ateitį, praeitį, o gal grąžinsime į dabartį? Netikėti pojūčiai ir emocijos palies kiekvieną. Tik jūsų vaizduotė lems, kaip toli nukeliausite...

Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic“ (Latvija)

 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MEMELIO PORTALAS“

Naujoji Uosto g. 3

Pirmą kartą į festivalio programą įtraukta Memelio miesto teritorija kviečia apsilankyti Memelio portale. Čia galėsite ne tik išvysti dangų siekiančias šviesos vertikales, bet ir išbandyti šviečiančias sūpynes ar apžiūrėti kitus vieno įdomiausių šviesų dizaino kūrėjų Lietuvoje – Lino Kutavičius šviesos objektus. Festivalio metu dienomis čia vyks vieši kūrybos pristatymai, vakarais džiazo koncertai, kuriuose muzika varijuos nuo tradicinio Naujojo Orleano skambesio iki improvizacinio roko, nuo Klaipėdos džiazo orkestro pasirodymo iki solo improvizacijų.

Projekto autorius – Linas Kutavičius / Lightforms (Klaipėda)

PROJEKTĄ PRISTATO Memelio miestas

 

ŠVIESOS OBJEKTŲ SERIJA „ŠVIEČIANČIOS RAIDĖS“

Dienovidžio skveras (Pasiuntinių ir Tomo gatvių sankirta)

Šviečiančių raidžių ratas festivalio lankytojus kvies įsiamžinti populiariu asmenukės formatu.

Projekto rengėjas – Karolis Pronckus

 

ŠVIEČIANČIŲ SUOLELIŲ OAZĖ  „Sėdėti spalvotai“

Skveras prie skulptūros „Žvejys“ (Danės g.)

Prisėsti žiemą ant paprasto suoliuko yra drąsu, o prisėsti ant spalvoto – smagu. Jei su savimi turite karštos arbatos – ją gurkšnokite žvelgdami į Danės upės panoramą.

Projekto autorius – UAB „Gatvių apšvietimas“ (Klaipėda)

 

VIDEOMAPINGAS „EUROPOS DAILĖS MUZIEJUS“                                                                            

Danės g. 17

Unikali video galerija šventinio savaitgalio dienomis atsivers ant istorinės Klaipėdos rotušės pastato. Europos dailės šedevrai – tai programos „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dovana festivalio lankytojams. Atraskite Europos kultūros lobyną!

Video mapingas bus rodomas kas 10 min.

Projekto autorius – Linartas Urniežis / UAB VIDEOARCHITECTS

 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „UGNIKALNIO PABUDIMAS“

K. Donelaičio aikštė

Klaipėdos šviesų festivalio metu Donelaičio aikštėje vyks nepaprastas reiškinys – aikštės viduryje pabus ugnikalnis. Žemė atsivers ir pasklis dūmų geizeriai. Jie lėtai kils aukštyn ir žemyn tarsi šokdami. Ir žmonės net iš tolo galės matyti raudonas šviesas ir medžius, užlietus lava...

Žiūrovai papuls į paslaptingą ir visiškai nerealią aplinką ir akimirkai pajus Žemės centro šilumą.

Pirmą kartą projektas pristatytas 2017 m. Prancūzijoje, Liono šviesų festivalyje.

Géraud Périole kuria apšvietimą istoriniams pastatams, paminklams ir viešosioms erdvėms. Jis mėgsta derinti technines naujoves su meninėmis ir poetinėmis išraiškomis.

Projekto autorius – Géraud Périole (Prancūzija)

Menininkus globoja viešbutis „National Hotel“

 

ŠVIESOS INSTALIACIJA  „SIETYNAS“

Virš Danės upės, prie Biržos tilto

Kartais užtenka pažvelgti aukštyn, kad nustebtum... O stebinti Klaipėdos šviesų festivalis tikrai moka! Stebuklai gimsta prieš mūsų akis...

Projekto rengėjas – UAB „Litart“ (Kaunas)

 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „TILTAS“

Biržos tiltas

Jis – neatskiriama Klaipėdos senamiesčio dalis: įprastas, bet nepaprastas, nepastebimas, bet didingas. Šį kartą jis kviečia spalvotai.

Projekto autorius – UAB „Gatvių apšvietimas“ (Klaipėda)

 

VIDEOPROJEKCIJA „REAL TIME“

Skveras prie burlaivio „Meridianas“

Žmonės visada domisi kitų gyvenimais. Turint šiuolaikinius socialinius tinklus tai tapo daryti dar paprasčiau. Šis videoprojektas kviečia grįžti į tuos laikus, kai socialinių tinklų dar nebuvo, ir žvilgtelėti į tai, kas vyksta už kaimyno buto durų. Namo pjūvio projekcijoje galėsite atpažinti įvairias kasdienes mūsų buities scenas, paskanintas ironijos prieskoniu.

Projekto autorius – Rodion Petrov (Klaipėda)

PROJEKTĄ PRISTATO – UAB „SILBERAUTO KLAIPĖDA“

 

ŠVIESOS INSTALIACIJA „PER ASPERA AD ASTRA“

Didžioji Vandens g. 13

Į dangų kopiančios figūros kviečia niekada nepasiduoti ir pasiekti išsvajotas žvaigždes...

Projekto rengėjas – E. Balsio menų gimnazija (Klaipėda)

 

INTERAKTYVUS ŽAIDIMAS „DEMONZ I.“  

Kurpių g. 2T

Žaidimo tikslas yra kamuoliuku pataikyti į kuo daugiau animuotų velniukų figūrų, kaip mėgstamame žaidime „Dodgeball“. Figūrėlės bėgioja žaidimo erdvėje, ir jūs turite juos pagauti, kol jie išnyksta. Laikrodžiai atkuria krumpliaračius, o elektros kištukinis lizdas suteikia energijos. Tačiau būkite budrūs, nesudaužykite lango ir nesukelkite potvynio kambaryje. 

INITI.org yra kūrybinė garso ir vaizdo tyrimų platforma, įsikūrusi Prahoje, Čekijoje, ir savo veikloje suburianti kūrybingus žmones ir moderniausias technologijas. Mūsų aistra yra žaismingos interaktyvios aplinkos kūrimas, kuri nustebina žmogų tiek edukaciniais, tiek ir pramogos aspektais.

Projekto autorius – Initi.org (Čekija)

Menininkus globoja svečių namai „Friedricho pasažas“

 

ŠVIESŲ INSTALIACIJa „.KIETA DALELĖ“

Prie skulptūros „Bokštas”, Kepėjų, Mėsininkų ir Jono g. sankirta

Šviesos instaliacija kviečia susipažinti su miestų oro kokybės problematika. Ji atspindi kietųjų dalelių koncentraciją skirtingomis praėjusių metų dienomis Klaipėdoje. Kūrinys yra paremtas Aplinkos apsaugos agentūros atliekamo oro kokybės monitoringo duomenimis.

Projekto autorius – Marius Ščerbinskas (Klaipėda)

    Taršos mažinimo iniciatyvą KIETA DALELĖ pristato Klaipėdoje gaminami elektriniai autobusai DANCER kartu su    partneriais – Klaipėdos universitetu, Klaipėdos judėjimu už ekologiją ir demokratiją KIDE bei bendrove KORIS.

PROJEKTĄ PRISTATO ELEKTRINIAI AUTOBUSAI „DANCER“ 

 

ŠVIESŲ INSTALIACIJa „WITTES KIEMELIS“

Mažosios Lietuvos muziejaus kiemelis (Didžiosios Vandens g. 2 ir Bažnyčių g. sankirta)

Šviesos instaliacija pasakoja erdvės istoriją.

Didžiąja Vandens gatve iki XVII a. pabaigos tekėjo Senosios Dangės vandenys. XV a. pabaigoje – XVI a. čia buvo statomi laivai, o 1987 m. archeologinių tyrimų metu skvere tarp Tomo ir Didžiosios Vandens gatvių buvo atrasta laivų statykla.

XVIII a. pašto viršininkas Johannas Christianas Wittė (1722–1796) šioje vietoje įkūrė sodą, kuris tapo klaipėdiečių ir miesto svečių traukos vieta.

Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami besimėgaujant šviesos žaismu sužinoti daugiau apie Klaipėdos miestą ir jo raidą.

Projekto autorius – Marius Ščerbinskas ir Aušrinė Butkevičiūtė (Klaipėda)

 

MULTIMEDIA INSTALIACIJA "PUČIA ŠVIESOS"

Kūlių Vartų g. 7

Įspūdinga multimedijos instaliacija, kurios metu Klaipėdos alaus darykla seks šiuolaikinę pasaką savo mylimam miestui.

 

ŠVIESOS INSTALIACIJA „Saulėlydis“

Aikštelė prie Neringos skulptūros (Kūlių Vartų g.)

Milžinė Neringa, žengianti link saulėlydžio... Skulptūros atgyja tik Šviesų festivalio metu...

Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic“ (Latvija)

 

ŠVIESOS INSTALIACIJA „BUČINYS“

Friedricho pasažas (Tiltų g. 26A)

Meilės dieną pažymėkite šviečiančiu bučiniu, o gal net ir romantišku meilės prisipažinimu...

Projekto rengėjas – Karolis Pronckus (Klaipėda)

PROJEKTĄ PRISTATO – UAB „Friedricho pasažas“

 

ŠVIESOS INSTALIACIJA „SENAMIESČIO VITRAŽAI“

VDA Klaipėdos fakultetas (Daržų g. 18)

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto meninė instaliacija „Senamiesčio vitražai“ – kasdienybės susitikimus su likimu, jis leis pamatyti kiekvienam save iš vidaus ir iš išorės. Instaliacija sudaryta iš kasdieninių mūsų portretų, kurie atspindi tiek šaltą žiemos vakarą, tiek ir šiltą vasaros rytą. Žiūrovas galės patirti savęs atradimo džiaugsmą per pateiktas spalvas, figūras, išraišką ar emocijas. Visa tai sujungs grafiniai motyvai, kurie per šviesos prizmę dar stipriau prasiskverbs į kiekvieno širdį. Ateikite, pajuskite, pamatykite!

Projekto autoriai – Ailenas Matulaitis ir Edvinas Vygantas

Projekto rengėjas – VDA Klaipėdos fakultetas (Klapėda)

 

 

EKSPOZICIJA „PASIVAIKŠČIOJIMAS PO SENĄJĄ KLAIPĖDĄ“

Buvusios Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 21)

Išskirtinis klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas – lėlių paroda „Pasivaikščiojimas po senąją Klaipėdą…“ – tai unikali kelionė laiku ir galimybė pažinti seniausią Lietuvos miestą.

Projekto iniciatorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ /

autorius Aida Raimonda Pečeliūnienė (Klaipėda)

 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LAIVŲ KARAVANAS“

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (I. Kanto g. 7)

Prie Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos nušvis tikras mažų ir didelių laivų ir laivelių uostas. Šviečiantys laivai ir Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti pastato langai pasitiks kiekvieną festivalio svečią ir leis pajusti jūrinę dvasią ir šventinę nuotaiką.

Projekto autorius – Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla

 

SENAMIESČIO KAVINĖS

Netikėtais šviečiančiais interjero ir langų sprendimais šiemet stebins kavinės „Baltos lėkštės“ (Turgaus g. 10),  „10 Tiltų“ (Turgaus g. 19) ir „Storas Katinas“ (Žvejų g. 21). O kavinės „Senoji Hansa“ (Kurpių g. 1) lauko terasa pasidabins  festivalio šviesomis.

Projekto rengėjai Klaipėdos senamiesčio verslininkai

 

INSTALIACIJA „CHOOSE KLAIPĖDA KUBAS“

Atgimimo aikštė

Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 kviečia burtis ir veikti išvien atviro, bendradarbiaujančio ir draugiško jaunimui miesto labui. Įsiamžink prie instaliacijos „Rinkis Klaipėdą“ ir dalinkis nuotrauka naudodamas #chooseklaipeda grotažymę. Gerą nuotaiką užtikrins neatsiejamas sostinės simbolis – mimai. Susitikime šviesų festivalyje.

Projekto rengėjas – Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021

 

SPECIALŪS PROJEKTAI KRETINGOJE IR KRETINGALĖJE

ŠVIEČIANČIŲ FRESKŲ INSTALIACIJA

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, Vilniaus g. 2, Kretinga

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios šventoriuje nušvis unikali 28 freskų, vaizduojančių svarbiausius šventojo Pranciškaus gyvenimo epizodus, instaliacija.

Įspūdingas pasakojimas apie šv. Pranciškaus gyvenimą parengtas pagal garsaus viduramžių italų menininko Giotto Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilikoje nutapytas freskas.

Instaliacija skirta Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos įkūrimo 550 metų jubiliejui ir išėjimo iš pogrindžio 30-mečiui.

 

EKSKURSIJA „VAKARĖJANTI KRETINGA”

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, Vilniaus g. 2, Kretinga

Šventinį valstybės ir meilės savaitgalį Kretinga kviečia į išskirtines ekskursijas. Jų metu drauge su gidu apžiūrėsite unikalią 28 freskų, vaizduojančių svarbiausius šventojo Pranciškaus gyvenimo epizodus, instaliaciją bei temstančiame bažnyčios kieme, apšviesti jaukios šviesos, išgirsite išskirtinę šv. Pranciškaus gyvenimo istoriją. Taip pat aplankysite pranciškonų bažnyčią ir kopsite 219 laiptelių į bokštą, iš kurio atsivers vakarėjančios Kretingos panorama ir Klaipėdos bei Palangos horizontai. *Ekskursija mokama. Kaina asmeniui – 3 Eur.

 

ŠVIESOS INSTALIACIJA „ŠVIESŲ ALĖJA“ KRETINGALĖJE

Aikštelė šalia Kretingalės kultūros centro ir pašto

Ilgamečiai festivalio partneriai pristato šviečiančių objektų kolekciją, kuri pabirusi po parkelį sukurs šviečiančią erdvę Kretingalėje.

Projekto rengėjas – E. Balsio menų gimnazija (Klaipėda)

 

SPECIALUS PROJEKTAS NERINGOJE

ŠVYTINČIŲ SAKMIŲ KALNAS

Raganų kalnas, Juodkrantė

Legendų ir neįtikėtinų istorijų kupina Klaipėdos sesuo Neringa mintis ir žvilgsnius kvies nukreipti į magišką vietą – Raganų kalną. 

Ekskursijų „Švytinčių sakmių kalnas“ tvarkaraštis:

Vasario 14 d. (penktadienis)

19 val. „Kaip Eduardas Štellmacheris raganų kalną kūrė“  (ekskursiją veda KNNP direkcijos atstovas)

20 val. ,,Kodėl raganos čia nebijo šviesos?” (ekskursiją veda Arūnas Balna)

Ikona, uždaryti