Jau 28 - tą kartą į Klaipėdą grįžta Kazimierinės (PROGRAMA)

Jau 28 - tą kartą į Klaipėdą grįžta Kazimierinės (PROGRAMA)
AA

Klaipėdos krašto Kaziai ir Kazytės kviečia pavasarį pasitikti ir pasilinksminti Kazimierinių šventėje, kuri tradiciškai rengiama 28-tą kartą.

Šiais metais Kazimierinės Klaipėdoje prasidės nemokamu „Klaipėdos“ choro, vadovaujamo profesoriaus Kazio Kšano ir Klaipėdos miesto solistų koncetu, kuris įvyks  2020 m. kovo 6 d. 18 val. Klaipėdos Žvejų kulrūros rūmuose. 2020 m. kovo 7-8 dienomis Kazimierinės tęsis Klaipėdos senamiestyje, Tiltų, Turgaus, Teatro gatvėse ir Teatro aikštėje.

Ir kokia gi Kaziuko mugė be pyragų ir riestainių, be kumpių, dešrų, lašinių, be išradingų puodžių, drožėjų, nėrėjų ir mezgėjų įspūdingų darbų. Tautodailininkai, amatininkai, liaudies meistrai,  ūkininkai, aludariai, kepėjai ir kiti darbštuoliai atvyksta ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos bei Lenkijos. Parduodančių ir perkančių derybos, bičiuliai ir šaunių kolektyvų atliekamos muzika – tai vis Kaziuko mugės šurmulys.

Šeštadienį ir sekmadienį nuo 11.00 iki 15.00 Teatro aikštėje gerą nuotaiką skleis, šoks, gros, dainuos ir mugės svečius linksmins Klaipėdos miesto ir krašto atlikėjai.

Šventės atidarymas skelbiamas kovo 7 dieną 12 valandą. Šeštadienį visus su Kazimierinėmis ir pavasariu sveikins grupė „Pečius griūn“ iš Gargždų, linksmos muzikos ansamblis „Padkava” iš Šilalės, liaudiškų šokių ansambliai „Bočiai“ ir „Banguolis“ iš Palangos, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos muzikos ansamblis „Joginta“, liaudiškų šokių kolektyvas „Sidabrinė gija“ iš Klaipėdos, folkloro ansamblis „Žiogupis“ iš Girkalių.

 

Sekmadienį scena tradiciškai užleidžiama Klaipėdos krašto vaikams ir jaunimui, kurie šventės svečius džiugins instrumentiniais kūriniais, dainomis ir būgnų pasirodymais, o 12.00 bus apdovanoti Klaipėdos miesto švietimo įstaigų piešinių konkurso „Kaziuko svajonė“ dalyviai ir nugalėtojai.

Mugės organizatoriai kviečia apkeliauti visą senamiestį, aplankyti kiekvieną prekeivį, pasveikinti su švente ir, žinoma, įsigyti kažką skanaus bei gražaus.